Spirituális programok Delhiben és Chicagóban
2010-06-13
Sant Rajinder Singh június 13-án, vasárnap tízezrek jelenlétében tartott satsangot a Kirpal Baghban. Mata Ji és Rita Ji egy szép himnuszt adott elő, majd a Mester az Úr végnélküli kegyéről beszélt, és annak fontosságáról, hogy az életünk meghatározó törekvése az Istenhez való állandó közeledés legyen. A szentek és misztikusok azért érkeznek a világba, hogy újra megteremtsék a kapcsolatunkat Isten Fényével és Hangjával. Ha ebben az emberi ésszel felfoghatatlan kegyben részesülünk, akkor tegyünk őszinte erőfeszítéseket a meditációs gyakorlataink pontos és rendszeres végzésére – mert így mindenképp elérjük az örök Otthonunkat.
Majd a napjainkra annyira jellemző türelmetlen kapkodásról beszélt, amely annyi problémánk forrása. A türelem ritka kincs. Ehhez csak úgy juthatunk hozzá, ha a meditációban megnyugszunk, lecsendesülünk, és odaadó figyelemmel várakozunk. Ne akarjunk azonnali, instant eredményeket és csodákat, hanem engedjük meg, hogy az Úr kegye az Ő akarata szerint áradjon ránk!
Ha végre már ráléptünk az Istenhez vezető ösvényre, akkor ne tétovázzunk, ne habozzunk tovább! A kitartás és a hittel teli erőfeszítés meghatározó szerepet játszik Isten megtalálásában. Odaadóan és folyamatosan fáradozva haladjunk előre a spirituális utazásunkon!
Június 15. kedd és 16. szerda: a Mester mindkét napon darshant adott a Kirpal Baghban. Június 16-a egyúttal a könnyes búcsú ideje is volt, mert a Mester elutazott Chicagóba.
Spirituális programok Chicagóban
Június 19-én, szombaton a Mester kérdés-felelet programon találkozott ismét a helyi sangattal a meditációs központban. Bevezetőjében a szigorúan vegetáriánus életmód folytatásának a fontosságáról beszélt, amely segít a spirituális fejlődésben, miközben így megfelelő módon tápláljuk a testünket is.
Valaki arról beszélt, hogy a közelmúltban két, sokak által jól ismert, közeli satsangi testvér és barát eltávozott az élők sorából, akik a naperville-i térségben sok szevát végeztek, és spirituálisan is odaadó életet folytattak.
A Mester ezzel az eseménnyel kapcsolatban kiemelte, hogy nem könnyű elfogadni, hogy a barátaink vagy a szeretett közeli hozzátartozóink elmennek, de segíthet, ha tudjuk, hogy jó helyre jutnak. Az érintett személyek kikerültek a lélekvándorlás kerekéből, és szépséges, örömteli helyen vannak. Egy napon fizikailag mind meghalunk, de ha etikusan élünk, ha szüntelenül arra törekszünk, hogy előrejussunk a spirituális ösvényen, akkor biztosak lehetünk abban, hogy amikor a lelkünk mindörökre elhagyja a fizikai testünket, az örök üdvösség és békesség állapotába fog kerülni.
Június 20-án, vasárnap Sant Rajinder Singh a naperville-i Wyndham Lisle Hotelben tartotta a satsangot, amelyet élő adásként szerte a világon nagyon sok satsang központban néztek. A különleges alkalom az Apák napja volt, amelyet évről-évre a föld sok országában megünnepelnek.
A társadalomban hagyományosan az apa szerepe a védelmezés, és a család ellátása. Örök Atyánk feltételnélküli szeretettel és keggyel árasztja el az egész teremtést. Ezért törekedjünk arra, hogy növekedjen a bizalmunk az Ő gondviselésében, és bármilyen helyzetbe kerülünk az életünk során, legyünk tudatában annak, hogy az Ő védelmező és segítő keze mindig velünk van!
Egyetemes Atyánk gondoskodásának egy csodája a Jupiter bolygónak Ő általa adott szerep is. Olyan, mint egy védőpajzs, amely megóvja a Földet a világűrből a Föld felé tartó rengeteg meteorittól, és egyéb „űrtörmelékektől”, amelyek becsapódása egyébként iszonyú pusztításokat okozna a bolygónkon. A római mitológiában a Jupiter az égbolt ura, az istenek királya. A tudósok megállapítása szerint a Jupiter védőfunkciójának hatékonysága 99,9%-os: a miénkből más galaxisok felé irányítja, taszítja a Föld felé tartó űrközi anyagokat. Ez a Jupiter feladata az isteni műben. Így oltalmazza a bolygónkat.
Majd arról beszélt a Mester, hogy az emberek általában a félelem befolyása alatt töltik a mindennapjaikat. A félelem sokféle aggodalmat kelt bennünk: jól teszik-e a dolgaikat a gyermekeink, miként fog alakulni az üzleti vállalkozásunk, sikerül-e megházasodnunk, lesznek-e gyermekeink, stb. A legkülönfélébb dolgok tartanak szorongásban bennünket. Ha viszont nincs bennünk félelem, akkor mi miatt aggódnánk? Horgonyt vetettünk az Úrban, és onnan semmi sem mozdíthat el minket. Sant Darshan Singh szavaival:
A világnak nincs hatalma
a sorsom és a gondolataim felett.
A világi emberek szuroksötét éjszakáját
én még éjjel sem érzékelem,
mivel az örök Fény áldásait élvezem.
Mindezekre hivatkozva mondta Sant Kirpal Singh: „A látás mindenekfelett!” Természetesen Ő a benső látásra gondolt, nem a külsőre. Ha látjuk Isten Fényét, és halljuk a Mennyei Muzsikát, akkor tudjuk, hogy az ott van.
Ha helyes a megértésünk, akkor ebből jó gondolatok, szavak és tettek születnek. Valójában a helytelen látásmód, a megfelelő megértés hiánya okozza a gondokat az emberek életében. Mit jelent a helyes megértés hiánya? Azt, hogy nem ismerjük fel az Istennel való összetartozásunkat, és nem is teszünk lépéseket annak megtalálására. Pedig ehhez képest minden egyéb dolog másodlagos jelentőségű. Ha nincs meg a kapcsolatunk Istennel, akkor a lényeg, a szükséges alapok hiányoznak az életünkből. Emiatt viszont semmi sem működhet benne jól.
A szentek mindig a helyes látásmód fontosságát emelik ki. A satsang jelentősége, hogy általa tisztánlátáshoz jutunk: halljuk az igazságot, és az lassanként teljesen átitat bennünket. Egyre világosabban megértjük, hogy kik vagyunk valójában, felismerjük az Istennel való összetartozásunkat, és azt, hogy a Vele való egyesülést még ebben az életben elérhetjük.
Június 26-án, szombaton a kérdés-felelet bevezetőjében a Mester azt emelte ki, hogy a rendszeres és pontos meditáció segít a mentális blokkok eltávolításában, amelyek gátolják a spirituális fejlődést. Nagyon fontos, hogy kapjon elsőbbséget az életünkben a spiritualitás, és fegyelmezetten végezzük el a napi spirituális feladatainkat. Ültessük az életünkbe az etikai értékeket! Ebben hatalmas segítő tényező az önelemző napló napi rendszerességű töltése. Ha etikusan élünk, akkor megtaláljuk a lelki egyensúlyunkat, és ebben az állapotban sokkal jobb a meditációnk is.
Az egyik satsangi a rokoni és egyéb közeli kapcsolataink megfelelő kezeléséhez kért tanácsot. A Mester azt válaszolta, hogy ezek részben az elmúlt karmák visszahatásai. Mindemellett megfontoltságra, óvatosságra intett a kapcsolatainkat illetően. Ha ezek valamelyike sok fájdalmat, szenvedést okoz nekünk, zaklatottá teszi az életünket, vagy elsodorna bennünket a spirituális útról, akkor újra alaposan vizsgáljuk meg, tekintsük át azt a bizonyos kapcsolatot, mert csak nyugodt, békés elmével, valamint ennek megfelelő külső körülmények között lehet a legjobb módon meditálni, és előrehaladni a spirituális ösvényen.
Egy kisgyerek az erőszakos video-játékok karmikus visszahatásairól kérdezte meg a Mestert, aki azt mondta neki: emberi lényként mély hatással van ránk mindaz, amit ebben a világban látunk. Ezért olyan hobbikat és elfoglaltságokat válasszunk, amelyek az erőszakmentes magatartást, az ilyen gondolatokat, szavakat és tetteket erősítik, mert mindez nagy hatással lesz a mindennapi viselkedésünkre is.
Az utolsó kérdés: „Hogyan fordítsuk a legnagyobb javunkra az időt, hogy a napi spirituális feladatainkat el tudjuk végezni?” A Mester azt kérte, hogy kapjon elsőbbséget a mindennapjainkban a spiritualitás. Bár sok teendőnket tartjuk létfontosságúnak, de ennél nincs fontosabb. Teremtsünk egyensúlyt az életünkben, amelyben nemcsak a testünk és az elménk táplálásáról gondoskodunk, hanem a lelkünk is megkapja mindazt, amire szüksége van! Éljünk tisztán, végezzünk önzetlen szolgálatot, és ne hagyjuk, hogy valami más teendő kiszorítsa a napjainkból a meditációt!
Június 27-én, vasárnap a satsang az illinoisi Oakbrook Marriot Hotelben volt. A Mester a megbocsátás és a felejtés fontosságára helyezte a hangsúlyt, mert a gyógyító hatásuk hatalmas. A harag, a gyűlölet, a keserűség hatalmas teher a lelkünkön. Ezek sok esetben bosszúállásra késztetnek, ami még nagyobb zűrzavart kelt bennünk, aminek a következménye még több szenvedés lesz. Hagyjuk, hogy a múlt sebei begyógyuljanak! Ennek módja a megbocsátás és a felejtés. Sok esetben önmagunkkal szemben is gyakorolnunk kell ezeket az erényeket. Hiszen ez a remény útja. Sant Kirpal Singh azt kérte: „Bánd meg! Imádkozz! Ne tedd többet!” Mindennek a legnagyobb jótéteményeit mi magunk élvezhetjük, mert a lelkünk kivirágzik, és beköltözik a nyugalom, a békesség az életünkbe. Sant Darshan Singh így festi le ezt az állapotot:
Amikor a világ meghallja szereteted
és részvéted üzenetét,
A háború lángjaiból virágot bont a béke,
S életünk viruló kertté alakul át.
Sant Rajinder Singh július 2-11. között előadásokat és beavatásokat tart Kaliforniában (San Franciscóban és Los Angelesben), valamint Minnesota államban (Minneapolisban). "