Csúcstalálkozók és beszédek
Sant Rajinder Singh Ji Maharaj az évek során sok meghívást kapott, hogy különféle konferenciákon fő szónokként tartson vitaindítókat és előadásokat. Ezekből való az alábbi válogatás. (Fotó: Németország, München)
ENSZ Főközpont
New York, 2016. május
Sant Rajinder Singh Ji Maharaj az előadásán elmagyarázta, hogy az Isteni Fényre és a Hangra történő meditáció miként vezet el a benső békéhez, amelynek köszönhetően megépülnek az egység, a szeretet és a külső béke hídjai a világban.
Részlet ebből az ENSZ beszédből.
ENSZ, 50. évforduló
New York, ENSZ, 1995. október
Az ünnepi program részeként Sant Rajinder Singh Ji meditációt vezetett New Yorkban, az Isteni Szent János katedrálisban.
2000 augusztusában szintén beszélt Kofi Annan, az ENSZ főtitkára tiszteletére rendezett ünnepségen. „A megbocsátás és együttérzés természete” című előadásán ezt mondta: „A spiritualitás annak felismerése, hogy a külső nevek és címek mögött lelkek vagyunk, a Teremtő részei… Amikor kifejlesztjük ezt a látásmódot, az mentes lesz az előítéletektől és hátrányos megkülönböztetéstől. Eltávolítjuk a korlátokat, amelyek elválasztják egymástól az emberi lényeket. A lélek szintjén megérezzük az összetartozást.”
Sant Rajinder Singh Ji kiemelte a megbocsátás és az együttérzés fontosságát, ha valóra akarjuk váltani a benső és a külső békét, ennek eléréséhez az eszközök a meditáció és a spiritualitás.
Egyesült Államok Parti Őrség Akadémiája (USCGA)
Connecticut, Új-London, 1999. november
Az Akadémia tagjaihoz szólva Sant Rajinder Singh Ji Maharaj a „Morális vezetés a 21. században” című előadása során ismertette a hallgatóságával a sikeres vezetés alapelveit.
A Vallás és Béke Világkonferencia szimpóziuma
Ausztria, Bécs, 1998.
Sant Rajinder Singh Ji „A béke megteremtése a világban” című előadásában kiemelte a meditáció fontosságát, amellyel a lelkünk összekapcsolódik a bennünk lévő isteniséggel:
„Amikor felismerjük, hogy a földön élő összes ember ugyanabból a Fényből született, akkor megérezzük mások fájdalmát… A látásmódunk egyetemessé válik, és olyan választásokat teszünk, amelyek az összes emberi lény javát szolgálják.”
Egyesült Nemzetek Szervezete
New York állam, New York 1997. június
Sant Rajinder Singh Ji Maharaj a „Gyógyítsuk meg magunkat, és meggyógyul a világ!” című előadása az NGO szervezete munkatársainak és a polgári vezetőknek szólt.
A Latin-Amerikai Kongresszus Kereskedelmi Tanácsa
Puerto Rico, San Juan, 1996. július
Sant Rajinder Singh Ji „Az új évezred látomása”című nyitóbeszédében kifejtette, hogyan csökkenti a meditáció a stresszt, aminek köszönhetően az élet minden területén optimális eredményeket érhetünk el.
Világvallások Parlamentje
Illinois, Chicago, 1993. szeptember
Sant Rajinder Singh Ji „Az egyetemes béke velünk kezdődik” című beszédében az isteniség személyes megtapasztalásának a fontosságát emelte ki, mert így a béke valósággá válik.
„Egy jobbá formálódott világ így hat az egész kozmoszra is … Amikor az emberek megtapasztalják ezt az átalakulást, akkor felvirrad az Aranykor. Mindenkit tisztelni fogunk, a viszály és a gyűlölet eltűnik, és béke fog uralkodni a bolygónkon.”
A Vallás és Béke Világkonferencia 6. találkozója
Olaszország, Garda tó, 1994. november
Sant Rajinder Singh Ji „Kigyógyulás a világ fájdalmából” című előadásából:
„A világ meggyógyulásához először nekünk kell egészségessé válnunk. A békés világ érdekében nekünk szükséges békéssé formálódnunk. Ezt a meditációval érhetjük el.”
A Béke és a Környezet Nemzetközi Szeminárium a 7. Vallási Világkonferencián
India, Delhi, 1994. február
Sant Rajinder Singh Ji „A Föld, a környezet és a harmónia” című elnöki beszédében az élet kölcsönös egymásrautaltságát, a Földünk és az erőforrásaink védelmének a fontosságát emelte ki.
Oktatási Minisztérium
Kolumbia, Bogota, 1990. június
Az oktatási minisztertől kapott Kulturális Érdemérem elfogadása után Sant Rajinder Singh Ji elmagyarázta, hogy a meditáció és az etikus értékek segítségével felnevelkedő új nemzedékek integrált emberi lényekként jobb, békésebb hellyé teszik a földet.
Akadémiai és egészségügyi Intézményeknek szóló előadások
Sant Rajinder Singh Ji Maharaj az egyetemi és az egészségügyi területen dolgozó tudósoknak, orvosoknak, professzoroknak, oktatóknak, valamint a diákoknak beszélt a meditáció jótéteményeiről, a tudomány és a spiritualitás kapcsolatáról. Néhány ezekből az előadásaiból:
IIT (Indiai Műszaki Főiskola), Mumbai (2004. február)
Orvosi Tudományok Indiai Intézete (2002. február)
IIT (Indiai Műszaki Egyetem), Madras (2001. február)
Kaliforniai Egyetem, Berkeley (1999. szeptember)
IIT (Illinois Műszaki Egyetem), Chicago (1998. november): Sant Rajinder Singh Ji Maharaj „kiemelkedő vezető” kitüntetést kapott a békéért és a spiritualitásért végzett munkájáért.
Harvard Egyetem, Massachusetts Cambridge, (1996. november)
Katolikus Egyetem, Ecuador Quito, (1996. június)
Műszaki Tudományok Egyeteme, Ghána, Kumasi, (1995. január)
Nemzeti Orvosi Egyetem (NIH), Washington, D.C (1993. július)