Spirituális programok Chicagóban
2010-01-09
Január 9-én, szombaton Sant Rajinder Singh nagy szeretettel üdvözölt mindenkit a Spiritualitás Tudománya chicagói meditációs központjában. Boldog és üdvösséggel teli új esztendőt kívánt mindenkinek, arra emlékeztetve a hallgatóságát, hogy Isten keze mindig velünk van. Határozzuk el, hogy reménnyel, lelkesedéssel telten, eltökélten fogunk haladni a spirituális célunk felé! – kérte.
Az üdvözlést követően a Mester spirituális kérdésekre válaszolt. Hogyan kövessük a tanácsot: „Go jolly”, vagyis „Haladj vidáman előre!”, ha nehézségekkel kerülünk szembe? – kérdezte valaki. A Mester elmagyarázta, hogy ezt a kifejezést Sant Kirpal Singh alkotta meg, és azt jelenti, hogy bizalomra és optimizmusra van szükségünk. Ha az „Édes a Te akaratod!” alapelv szerint élünk, akkor könnyű bizalomban léteznünk, mert tudjuk, hogy bármi ér bennünket, az a legnagyobb javunkat szolgálja. A „Go jolly” nem jelent élettagadást, a kötelezettségeink teljesítéséről való lemondást. Ehelyett arra ösztönöz bennünket, hogy a korábbiaknál is boldogabban és pozitívabb szemlélettel éljünk, amely nemcsak a mi javunkat szolgálja, hanem a körülöttünk élők életét is jobbá teszi.
Sokan tettek fel kérdéseket a Jyoti és a Shabd meditáció módszerének gyakorlásával kapcsolatban. A Mester azt mondta, hogy a simran, Isten neveinek mentális ismétlése a meditáció nagyon erőteljes eszköze, amely megkönnyíti a lélek utazását, és minden eltérítő erő ellen védelmet nyújt a benső szinteken. A Mester arra buzdított mindenkit, hogy a napi életünk során is gyakoroljuk a simrant, amely mélyebb meditációt eredményez. A Fényre és a Hangra való meditáció fontosságáról elhangzott kérdésre azt válaszolta a Mester, hogy Isten e két megnyilvánulása egyaránt elvezet bennünket a bensőbe. Bár az természetes jelenség, hogy sokan szívesebben meditálnak vagy a Fényre, vagy a Hangra, de mindkettőt gyakorolnunk szükséges. Ezután a tanítványság különféle szintjeiről kérdezték a Mestert, aki elmagyarázta, hogy ez az Igazság őszinte keresésével kezdődik. Az igazi vágyódás elvezet bennünket az élő spirituális Mesterhez, aki az etikus életvezetésre és a meditáció módszerének gyakorlására tanít bennünket. A meditáció fegyelmezett napi gyakorlása és az etikai értékek szerint folytatott élet személyes átalakulást eredményez. Arról azonban soha ne feledkezzünk meg, hogy csak az Istenerővel való benső kapcsolat segítségével tudjuk az elsajátított elméletet gyakorlatba ültetni. Ettől kezdve a spirituális fejlődésünk nagyon felgyorsul. A program közös meditációval zárult.
Január 10-én, vasárnap a Mester a satsangot a naperville-i Holiday Inn Select Hotelben tartotta. Békés és üdvöt adó 2010-et kívánt a hallgatóságának, és azért fohászkodott, hogy az isteni Fény űzze el a sötétséget, és boruljon Fénybe az életünk, ahogy spirituálisan fejlődünk. Újévkor az a szokásunk, hogy elhatározásokat teszünk, változtatásokat tervezünk az életünkben. A Mester mindannyiunkat arra buzdított, hogy újult erővel és szenvedéllyel dolgozzunk a spirituális küldetésünk elérése érdekében. A lényeg az, hogy a figyelmünk mindig a spirituális tennivalóinkon és célunkon legyen. Ne engedjük, hogy háttérbe szoruljon vagy kikerüljön az életünkből annak spirituális oldala!
Ezután a Mester Sant Darshan Singh egy költeményét osztotta meg a hallgatóságával:
Köszöntünk Újesztendő!
Az idő pillanatát hordozza
a költő ajkán az üzenet:
Váljék e világ a boldogság
s béke szentélyévé,
ragyogja be szeretet és igazság,
Isten Fénye váltsa meg a béke ellenfeleit!
Isten szent birodalma
a nyomor terhétől szenved.
De az élet nem a gyűlölet vérébe mártott tőr,
hanem a szeretet és részvét virágzó faága.
Az élet békét keres a világban.
Valósuljon meg nemes álma!
Ragyogjon milliónyi fénypont kertjében,
s növekedjék a szeretet gazdagsága,
megtermékenyítve a szíveket.
Ez az üzenet kél a költő ajkán
az idő pillanatában.
Üdvözlünk Újesztendő!
Köszöntünk Újesztendő! "