Mester chicagói programjai 2012. március 26-április 29.
2012-03-26
2012. március 26. hétfő
Chicagói Satsang Központ
A magával ragadó, csodálatos müncheni programot követően Sant Rajinder Singh hétfőn este Chicagóba érkezett, és a repülőtérről egyenesen a satsang központba ment. A sangat a Szeretett Lény érkezésének az örömére az egész központot a szivárvány színeibe öltöztette. A Mester irodáját és a satsang teremben a pódiumot tavaszi virágokkal vették körül.
A Mester csak lassan jutott el a satsang helyére, oly sokan várakoztak a darshanjára az oda vezető úton. Ő örömmel nyugtázta, hogy ismét együtt lehet a chicagói sangattal. Majd részletesen sorra vette a megelőző hetekben tett utazásai kiemelkedő spirituális eseményeit. Először a februári-márciusi indiai programjairól beszélt, kiemelve a szevadárok szeretetét és odaadását. Örömmel osztotta meg a hallgatóságával a megelégedettségét azért, mert a fiatalok nagyon aktívan vesznek részt a Misszió munkáiban. Ezzel kapcsolatban nagyon sok humoros epizódot idézett fel.
Majd a müncheni programról szólva kihangsúlyozta, hogy mily sokan jöttek össze Európából, és nagyra értékelte a sangat erőfeszítéseit. Úgy jellemezte ezt a háromnapos együttlétet, hogy nagyon bensőséges és szeretettel telített volt.
A Misszió hatalmas ütemben növekszik, és a következő években megtízszereződik az útonjárók száma – mondta a Mester a március 23-i európai koordinátor találkozón. Hatalmas munka vár ránk – emelte ki. Emiatt is rendkívül fontos, hogy világszinten egységes formában lehessen hozzájutni a tanításhoz kapcsolódó anyagokhoz. A szükséges információk gyors továbbítása és könnyű kezelése érdekében már a közeli jövőben sok nyelven lehet majd hozzáférni a közösség nagy nyilvánosságnak, az új útkeresőknek szóló honlapjához (www.sos.org)
Április 15. vasárnap
Wyndham Lisle Hotel
Illinois, Lisle
Erre a vasárnapi együttlétre a világ minden részéről érkeztek a satsangiak. A Mester az előadása bevezető részében a tavasz évszakának szimbolikus jelentéséről beszélt. A tavasz az öröm, a boldogság ideje a fizikai világban, mivel véget ér a hideg tél. A fák zöld ruhába öltöznek, nyílnak a virágok, és a kellemesen langyos levegőt finom virágillat tölti be. Az emberek végre hosszabb időre kiszabadulhatnak az otthonukból, amit különösen nagyra értékelnek az Egyesült Államok északnyugati vidékein élők, hiszen ezen a vidéken (így Chicagóban is) sokkal hosszabb és hidegebb a tél, mint az ország más részein. Majd arról beszélt a Mester, hogy mit jelképez a tavasz a lélek számára. A lélekvándorlás hosszú, sötét és kietlen „tele” után végre beköszönt a tavasz, amikor a Mester kegyéből megkapjuk a beavatást, és a lelkünk táplálékhoz jut az Isteni Fénnyel és Hanggal való kapcsolata, a meditáció segítségével. Hatalmas boldogság a lélek számára, hogy újra emlékezik a Forrására, Istenre. Ha megőrizzük a figyelmünket Istenen, akkor a félelemnélküliség, a szeretet állapotába kerülünk, és egyre szorosabb, közelibb lesz a kapcsolatunk az Úrral. A lelkünk számára a Teremtővel való együttlét – a meditációban, a satsangon, az önzetlen szolgálat végzése közben – az örök tavasz állapotát jelenti.
Maharaj Ji kiemelte az etikus életvezetés fontosságát, mert így megszabadulhatunk az anyag, az eme és az illúzió lelkünket befedő takaróitól, és ekkor állandó boldogságban fogunk élni. Minden hit az erőszakmentes, becsületes, alázatos, tiszta és önzetlen életformát javasolja. Mindezek az etikai értékek a spirituális jólétünk előfeltételei, a spiritualitás alapkövei. A szentek és misztikusok azt kérik, hogy éljünk egyszerűen, etikusan, ha fel szeretnénk ismerni a kapcsolatunkat a Teremtőnkkel.
Maharaj Ji ezután az élő, tökéletes Mester szerepéről beszélt, aki segít nekünk, hogy szoros kapcsolatba kerülhessünk az Istenerővel, megtapasztalhassuk Isten Fényét és a Mennyei Muzsikát a bensőnkben. A szeretet és szépség ösvényén utazhatunk az igazi Otthonunk felé, így beteljesülhet a küldetés, amiért erre a világra emberként megszülettünk. Kikerülhetünk a lélekvándorlás kerekéből, és a lelkünk belemerülhet minden szeretet és tudatosság Óceánjába, Istenbe.
Április 22. vasárnap
Piper’s Hall
Illinois, Aurora
Ezen a napon ünneplik meg az Egyesült Államokban a Föld napját. Ez alkalom arra, hogy köszönetet mondjunk az Úrnak, amiért a túléléshez szükséges összes erőforrást biztosítja e bolygó összes élőlénye számára – e szavakkal vezette be a Mester a satsangot.
Arra van szükség, hogy az erőszakmentesség elvét követve éljünk, értékelve Isten ajándékait, és tisztelve minden élőlény élethez való jogát. Ha együttérzéssel, gondos körültekintéssel, pazarlás nélkül, az eljövendő nemzedékek érdekeit is szolgálva használjuk fel a Föld erőforrásait, akkor meg tudjuk őrizni a természet eredeti szépségét.
A gyönyörű satsangot közös meditáció követte, majd a Mester a végigsétált a hallban, és üdvözölte mindazokat, akik messzi vidékekről érkeztek az Ő lábához.
Április 29. vasárnap
Piper’s Hall
Illinois, Aurora
A hall teljesen megtelt a világ minden részéből érkezett satsangiakkal. Ezen a különleges légkörű satsangon a Mester az elmét meghökkentő és a szívet nyugtalanító módon beszélt a szokásainkról, amelyek kitöltik a napjainkat, és távol tartanak bennünket a spirituális célunktól. Azzal kezdte a satsangot, hogy naponta rengeteget hazudunk a családunk, a barátaink körében és a munkahelyünkön is. Ez annyira a szokásunkká vált, hogy már szinte észre sem vesszük. Majd arról a rengeteg erőszakról beszélt, amelyet gondolatban, szóban és tettben szintén szokásként, automatikusan reagálva elkövetünk. Így vette sorra az etikai értékek ellen elkövetett hibáinkat. Rámutatott, hogy azt kapjuk vissza, amit adunk, ezért is fontos, hogy a napló segítségével tudatosuljanak bennünk a hibáink, és sorban szabaduljunk meg tőlük. A rendszeres meditáció abban is segít, hogy békésen, nyugalomban és benső örömben fürödve teljenek a napjaink.
Történetek és anekdoták segítségével magyarázta el, mennyire kiszolgáltatott állapotban van a lelkünk a test börtönében és az anyagi világban. A szentek élete a példa számunkra, amelyet követve a lelkünk még az életünk során kiszabadulhat ebből a börtönből, és boldogan felszárnyalhat az üdvösség benső szintjeire, ha rendszeresen meditálunk és tisztán élünk.
A satsang közös meditációval zárult, majd a sangat tortával ünnepelte meg a Mester és Mata Rita Ji 36. házassági évfordulóját.