Sant Kirpal Singh Ji Maharaj (1894-1974)
Sant Kirpal Singh Ji Maharaj (1894-1974)
![]() Sant Kirpal Singh Ji Maharaj |
Sant Kirpal Singh 1894. február 6-án született. Isten szeretete Kirpalnak már gyermekként szenvedélye lett. Ez különlegessé tette a vele egyidős gyerekek és az idősebbek előtt is. Még csak négyéves volt, s már meditált. Csendesen ült, lehunyt szemmel. Spirituális jeleket látott a bensőben, és benső tájakra utazott, túl azon a világon, amelyet mi érzékelünk. Ott csodálatosan sugárzó fények és mennyei hangok vezették egyre feljebb, és ez örömmel, békével töltötte be őt. Miután befejezte iskolai tanulmányait, elhatározta, hogy életében „Isten az első, és a világ csak Őutána”, és nagy igyekezettel vágott neki a spirituális önfelismerés útjának. Aprólékosan végigtanulmányozta a misztika és a filozófia különféle iskoláihoz tartozó jógik és szent emberek tanítását és műveit. Ez a kutatás vezette el végül 1924-ben Hazur Baba Sawan Singhhez, a nagy beasi szenthez, a Sant Mat útjának Mesteréhez, aki ezt az ősrégi tanítást vallásra, nemzeti hovatartozásra, bőrszínre és nemre való tekintet nélkül, minden igazi útkeresőnek továbbadta. |
Hazur Baba Sawan Singh 1924-ben avatta be az Isteni Fény- és Hangáradatba. Az ezt követő huszonnégy évben Sant Kirpal Singh az önfelismerés és Istennel való egység elérésének útján Hazur irányításával haladt előre, miközben minden erejével szolgálta Mestere spirituális küldetését.
Hazur Baba Sawan Singh spirituális munkásságát – rendelkezése szerint – 1948-tól Sant Kirpal Singh folytatta tovább, aki a Mesterszentek örök üzenetét tökéletes tudományként mutatta be. Az ötvenes évek elején felépítette a Sawan Ashramot, mely a spirituális találkozók színhelye lett. Három nagy világkörüli utat tett (1955-ben, 1963-ban és 1972-ben) és számos könyvet írt angolul, amelyek a spirituális ösvény összes nagyobb részterületét felölelik.
Létrehozta a Vallások Világközösségét, és ő elnökölt e szervezet első négy világkonferenciáján 1957-ben, 1960-ban, 1965-ben és 1970-ben. Sant Kirpal Singh korában a világ a féktelen materializmusba és spirituális érdektelenségbe merült, és a vallások, hitirányzatok vezetői nem voltak hajlandók szóba állni egymással. Sant Kirpal Singh hatalmas erőfeszítéseinek köszönhetően ma a világ sokkal tudatosabb a spirituális értékekre, és minden vallásban növekszik az igyekezet az egymás közötti párbeszédre.
A kiteljesedett emberi élet jelképeként 1970-ben a Himalája lábánál megalapította Manav Kendrát, az Emberiség Központját az emberiség, az anyaföld és az állatok szolgálatára. 1974 februárjában ő szervezte meg az Emberiség Egysége történelmi jelentőségű első nemzetközi konferenciáját Delhiben, amely a vallások közti párbeszéden túlmenően, az emberiség egységének és a világbékének a megteremtését kívánta megalapozni.
Sant Kirpal Singh huszonhat éves spirituális küldetése e világban 1974. augusztus 21-én bekövetkezett halálával ért véget. A Mesterek művét 1974-től Sant Darshan Singh folytatta.