Sant Rajinder Singh
(Részlet)
Mindazok, akik nekivágnak a spirituális útnak, vágynak a gyorsabb előrehaladásra, hogy a lelkük a lehető legrövidebb idő alatt egyesülhessen Istennel. A spirituális Mester a barátunk és vezetőnk. Egyedül az Ő segítségével érhetjük el a végső célt. A spirituális út egyik alaptétele, hogy fokozhatjuk a fejlődésünk ütemét, ha felszámoljuk, kiegyenlítjük a karmáinkat, elkerüljük új karmák okozását, és neh karma vagyis karma nélküli állapotúvá válunk.
Mi a karma? Hogyan csökkenthető? Tehetünk-e jobb választásokat, amelyekkel magasabb sebességfokozatba kerülünk az Istenhez vezető utazásunkon?
Ha megnyitunk egy bankszámlát, mi döntjük el, hogy mennyi pénzt kívánunk hozzáadni az egyenlegünkhöz, vagy kivenni belőle. Különféle befektetéseket is választhatunk, amelyek kamatot hoznak, így növelve a számlákon hozzáférhető összeget. Úgy is határozhatunk, hogy a hitelkártyát használjuk, amelynél mi fizetünk kamatot a költéseink után. A döntés a miénk.
Ehhez hasonlóan van karmikus számlánk is. Minden nap lehetnek olyan gondolataink, szavaink és tetteink, amelyek eredménye jó dolgok formájában fog megjelenni az életünkben. De belemerülhetünk olyan gondolatokba, szavakba és tettekbe is, amelyeknek egyszer meg kell adnunk az árát. A számlánk jó és a rossz karmikus tételekkel gyarapítása mellett választhatjuk azt is, hogy olyan dolgokat teszünk, amelynek az egyenlege nulla, ezért nem kell visszatérnünk ebbe a világba, hogy learassuk a jutalom gyümölcsöket vagy fizessünk azért, amit korábban okoztunk. A karmikus számlánk nulla egyenlege azt jelenti, hogy miután elhagyjuk ezt a világot, a bensőbe szárnyalunk, és soha többé nem kell újabb életekre ide visszatérnünk.
Ha a karmikus törvényt gondosan figyelembe vesszük, akkor olyan dolgokat teszünk, amelyekkel nem okozunk jó vagy rossz karmát. Ha azonban még nem élünk karma nélküli állapotban, jobb a jó karma, mint a rossz. Számos példa van arra, hogy az emberek közvetlenül, nyomban élvezik a jó tettük jutalmát. Sok más esetben nem ismerhető fel az összefüggés a tetteink és a hozzánk visszaérkező ellentételezések között, mert olykor a visszahatás néhány életen is áthidal. Az is előfordul, hogy olyasmi következik be, ami következménye annak, amit néhány évvel azelőtt mi hoztunk működésbe, és számunkra is nyilvánvaló a kapcsolata azzal, amit korábban tettünk.
Ezzel kapcsolatos a következő igaz történet, amely az Egyesült Államokban a felfedezések és gyarmatosítások idején játszódott le…