Sant Rajinder Singh
1974-ben Kirpal Mester az Aranykor felvirradásáról beszélt. Akkoriban mindazok, akik ezt hallották, nem hitték, hogy az Aranykor ily gyorsan jön el. Nagyon sok területen rendkívül sok változás következett be. Átalakult az életstílusunk, a táplálkozásunk módja, gondot fordítva ezzel a testünkre és a lelkünkre. Sant Kirpal Singh az útmutatásait sok konferencián osztotta meg a mindenféle kultúrából, hitből, az élet legkülönfélébb területéről összesereglett hallgatóságával. A boldog, békés élet szükségességéről beszélt nekik, amely az etikai értékeken, alapelveken alapul. Nemcsak a férfiak és nők közötti egyenlőséget tartotta fontosnak, hanem az összes emberi faj közöttit is. Továbbá ezt a szemléletét kiterjesztette az állatokra, sőt a növényekre is. Azt kérte, hogy éljünk vegetáriánus módon, hogy ne tegyünk az állatok ártalmára. Ha ma körülnézünk, a vegetarianizmus erőteljesen terjed, nagyon népszerű lett.
Sant Kirpal Singh nemcsak a szavak útján adott iránymutatást, hanem a tetteivel is. A vegetáriánus életmódot követve gyümölcsöt, zöldségeket fogyasztunk, és elkerüljük a húst, halat, tojást, nagyon sok állat életét kímélve meg. Így nem csupán az emberi egység szemléletével élünk, hanem a fiatalabb testvéreink élethez való jogát is tiszteletben tartjuk. Ezzel készen állunk a spirituális jellegű életvitelre.
Kirpal Mester nagyon sok embert segített hozzá annak megértéséhez, mennyire fontos ebben az életben a lelkünk megfelelő táplálása, vagyis a meditáció, a lelkünk megerősítése, az isteniséggel való kapcsolatának a megtapasztalása, hogy fel tudjuk ismerni az igazi valónkat. Napjainkra a meditációnak ez az aspektusa még azokban az országokban is bekerült a figyelem főáramlatába, ahol korábban erre már csak azért sem gondoltak, mert a meditációt keleti filozófiai irányzatnak tekintették, amit az emberek ott gyakorolnak. A nyugati emberek nem is értették, hogy mi ez.
Sant Kirpal Singh világkörüli útjainak köszönhetően, az Ő erőfeszítései révén az emberek tapasztalatokat szereztek spirituális szinten is. A napi életünk során fizikai, mentális és érzelmi szintű hatások, benyomások érnek bennünket, de nincs lehetőségünk a spirituális énünk megismerésére. Az Ő kegye és figyelme segítségével emberek ezrei szereztek tapasztalatokat a lelkükről. Ma már sok millióan meditálnak. Tovatűnt az az idő, amikor az emberek úgy vélekedtek, hogy a meditálóknál valami nincs rendben.
Ma már a meditáció széles körben elfogadott, mivel az orvosok, kutatók, a meditációt gyakorlók publikációi révén nemcsak a spirituális, hanem a fizikai, a mentális és az érzelmi jótéteményei is közismertté váltak. Az emberek szerte a világon – Európában, Amerikában, Afrikában, Ausztráliában, Közép-Keleten, Indiában, Óceániában – felismerték a meditáció hasznosságát, és ezért gyakorolják is.
A spirituális kiválóság elérése érdekében etikus életvezetésre van szükségünk – ahogy Kirpal Mester gyakran kiemelte. Éljünk szeretetben, igazságban, alázatban, másokat önzetlenül szolgálva, együttérzőn, hogy eszményi emberi lénnyé tudjunk formálódni! Isten ebben a formában küldött el bennünket ebbe a világba. Hogyan válhatunk jó, sőt tökéletes emberré, hogy a küldetésünk beteljesülhessen?
Kirpal Mester eszközt adott annak felmérésére, hogy ebben a folyamatban hol tartunk. Ez az önelemzést segítő napló. Napi szinten ellenőrizhetjük önmagunkat. Ha ezt nem tesszük meg rendszeresen, akkor nem tudjuk, hogy merrefelé haladunk. Ha nyomon követjük a megnyilvánulásainkat, akkor látjuk, hogy vajon fejlődést értünk-e el azon a területen, amelyre a törekvéseink irányulnak. Nagyon fontos annak folyamatos felmérése, hogy mit teszünk, mi történik velünk.
Fontos, hogy az önértékelést őszintén, az igazsághoz híven tegyük! Ha hazudunk önmagunknak, akkor semmilyen irányban nem juthatunk eredményre. A napló töltésekor a gyengeségeinkre, a mulasztásainkra összpontosítunk, és a következő napon igyekszünk a dolgainkat jobban tenni. Emberi lények vagyunk, akik hibákat vétenek, akik nem válhatnak tökéletessé egy nap alatt. Ha viszont arra összpontosítunk, hogy mit teszünk, miként töltjük az időnket, akkor napi szinten fejlődni tudunk. Így nemcsak mi formálódunk jobbá, hanem a körülöttünk élők élete is jó irányban fejlődik. Az önelemző napló tehát segít abban, hogy az etikai értékeken tartsuk a figyelmünket, és nyomon tudjuk követni azt, hogy miként élünk.
Annak érdekében, hogy megőrizzük az emlékezetünkben a Mestert, és mindazt, amit Ő adott nekünk, igyekezzünk az igaz élet vezérelvei szerint élni. Vagyis legyünk vegetáriánusok, meditáljunk, éljünk etikusan és kövessük az egyenlőség alapelvét! Ha így élünk, akkor valóban jobbá formálódik az életünk, a célunk felé haladunk, és azt nagyon gyorsan el fogjuk érni.