Sant Rajinder Singh
Április 22-én van a Föld napja. Minden gyermek tudja, mennyire jó dolog a természet ölében játszani, de a felnőttek tönkreteszik azt. Mi vágjuk ki a fákat, mérgezzük a levegőt, szennyezzük a folyók, az óceánok vizét. Közben nem gondolunk a többi élőlény létére, egészségére. Hány állat élete válik lehetetlenné az erdők, a lakhelyük kiirtásával, mennyi hal pusztul el a vizekbe kerülő méreganyagok miatt! A mai napon ezért gondolkodjunk el azon, hogy mit tehetünk a környezetünk jobbá tétele érdekében, és azt hajtsuk is végre!
Sant Kirpal Singh röviden így fogalmazta meg a teendőnket: „Légy jó! Tégy jót! Válj eggyé!” Ez legyen a földi utunk fő alapelve! Építsük bele az etikai értékeket az életünkbe! Legyünk erőszakmentesek gondolatban, szóban és tettben, mert csak így kerülhető el, hogy mások mindennapjait a haragos, bántó megnyilvánulásainkkal mérgezzük.
Ha a környezet szennyezésével megbontjuk azt az egyensúlyt, amelyet Isten teremtett a mindenségben, akkor egyre több nehézséggel fogunk szembesülni. Éljünk összhangban azzal, ahogy Ő a természeti viszonyainkat megalkotta! A fák kivágása, és az olyan ökológiai változások okozása, amelyek számos élő forma létezését megnehezítik vagy lehetetlenné teszik – erőszak.
Ha az alázat és az ego szempontjából nézzük meg a mostani környezeti állapotokat: vannak, akik önzésből, saját érdekből veszik el másoktól azt, ami miatt azok élete lehetetlenné válik. Azt hisszük, ha csak kiszipolyozzuk, kimerítjük a földi erőtartalékainkat, és soha nem adunk vissza, ezzel nem borítjuk fel az egyensúlyt? Ha csak kivágják a fákat az oxigén-termelődés forrását, és nem ültetnek újakat, ezzel hova fogunk jutni? A városok a technikai-tudományos fejlődés jegyében egyre több területet hódítanak el a természettől, de ezzel magunknak okozzuk a legnagyobb károkat.