Spirituális programok a chicagói központban
2009-03-16
Majd felkérte a jelenlevők közül azokat, akik most Indiába látogattak, hogy beszéljenek az élményeikről, arról, hogyan érezték magukat a Kirpal Ashramban. Sokan fejezték ki a túláradó hálájukat az isteni légkörért, amely segítette őket, hogy a spirituális fejlődésükre tudjanak koncentrálni. Elismeréssel szóltak a szevadárok munkájáról. Ez nagyon kényelmessé tette az ottlétüket. A Mester a program befejezéseként prashadot osztott.
Március 28-án, szombaton Sant Rajinder Singh kérdés-feleletet tartott a központban. Az egyik kérdés arra vonatkozott, hogy miért van szükségünk fizikai testre, ha lelkek vagyunk. A Mester válasza: amikor a lelkünk elhagyta az igazi Otthonát, Sach Khandot, külső takaróra volt szüksége, hogy élni tudjon, ahogy egy Floridából északra, például Chicagóba érkezőnek is melegebb öltözéket kell viselnie. Egy másik kérdező ahhoz kért útmutatást, hogyan végezze a szevát, az önzetlen szolgálatot a felelősség miatt érzett nyomasztó érzés nélkül. A Mester a válaszában rámutatott, hogy minden szeva egyformán fontos. Ha önzetlenül és szeretettel végezzük el a munkánkat, akkor az említett érzés nem merül fel. Kérjünk segítséget másoktól, legyünk nyitottak a tapasztaltabbak javaslataira, akik jól ismerik a Misszió működésének különféle területeit.
Március 29-én, a vasárnapi satsangon azt a témát fejtegette a Mester, hogy szeretnénk tudni, mi a létezésünk küldetése. Isteni terv van az életre, és minden létezőnek, minden teremtménynek célja van – mondta. Ahhoz, hogy ezt elérhessük, erre szükséges összpontosítanunk, ahelyett, hogy hétről hétre váltogatjuk a céljainkat. Vegyük ellenőrzés alá a vágyainkat, mert azok végnélküliek, és megfosztanak az energiától, amely a spirituális célunk felismeréséhez és megvalósításához szükséges. Hogy túlélhessük ezt a világot, hagyjuk magunk mögött mindazokat a dolgokat, amelyek megakadályozzák Isten felismerését! A spirituális utazáson ébredünk rá az igazi valónkra, és tapasztaljuk meg a Teremtőből áradó isteni szeretetet.
Emlékezés Hazur Baba Sawan Singhre
Április 2-án volt Hazur Baba Sawan Singh (1895-1948) bhandara ünnepe, a megemlékezés erről a nagy Mesterről, az eltávozásának 31. évfordulóján. Ő hozta el először a Sant Mat tanítását Nyugatra. Hazur és az Őt követő Mesterek fáradhatatlan munkájának köszönhető, hogy az egész világon elterjedt ez a tanítás. Sant Rajinder Singh gyönyörű szavakkal ecsetelte azt az áldozatos munkát, amelyet Hazur végzett. Ma talán el sem tudjuk képzelni, hogy Hazurnak a 125.000 lélek beavatása érdekében – ami a Sant Mat egész addigi történetében egyedülálló volt –, fáradságos körülmények között mennyit kellett utaznia, főleg gyalog és lóháton szerte az akkori Indiában. Hazur ültette el ennek a nagy spirituális küldetésnek az első magjait a világ nyugati felében is. Bár Ő soha nem hagyta el India határait, de főleg a spirituális levelezése révén sokan ismerték meg a Mesterek tanítását szerte a világon.
Sant Rajinder Singh ezután történeteket mesélt Sant Darshan Singh életéből arról, hogy fiatalemberként miként telítődött a spirituális sugárzással Hazur lábánál. Majd arról beszélt, hogy Isten mindenütt jelenvaló, de ezt az igazságot gyakran nehéz az intellektusunkkal felfogni. Halljuk ezt, gondolkodunk róla, de vajon igazán hiszünk-e benne? Ha igen, akkor az életünkben az igazságosság, az erőszakmentesség, és tisztaság magasztos eszméi fognak visszatükröződni. Akik tisztán élnek és meditálnak, egyre mélyebb tapasztalatokat szereznek az isteniségről. Ez az ünnepi együttlét is, mint az összes többi, meditációval zárult.