Spirituális programok Delhiben
2011-10-10
Látogatás Ahmedabadba, október 10-13.
Október 10-én Sant Rajinder Singh az indiai Gujarat állam székhelyére, Ahmedabadba látogatott, ahol Mahatma Gandhi az élete egy jelentős részét töltötte. Ma egy nagy ashram veszi körül az egyszerű lakhelyét, ahol sok évig lakott.
A Mester a repülőtérről, ahol hatalmas és boldog tömeg fogadta, a szállodájába, majd rövidesen Gandhi Nagarba, a satsang helyére ment. A Mester ilyen látogatásainak szokásos menete szerint röviden bemutatták a munkásságát, beszéltek a nemzetközi szervezet tevékenységeiről, majd a helyi polgári és vallási vezetők virággal köszöntötték Őt.
A helyi satsang gyermekcsoportjának üdvözlő dala után Mata Rita Ji adott elő egy gyönyörű himnuszt, amelynek alapján a Mester arról beszélt, hogy emberként át kell élnünk annak következményeit, amit gondolunk, mondunk és teszünk. Ez az elmúlt életeinkre és a jelen pillanatra egyaránt vonatkozik. Ha megtanulunk Isten akarata szerint élni, akkor mindig boldogok és megelégedettek leszünk, bármilyen körülmények között találjuk is magunkat. Bízzunk meg teljesen az Ő mindentudásában és végtelen bölcsességében, abban, hogy az életünk minden lépésénél segít bennünket! Haladjunk a spirituális úton szeretettel előre! Ha az élő, tökéletes Mester a gondjaiba vesz bennünket, Ő minden lehetséges módon támogat és oltalmaz bennünket, hogy minél előbb elérhessük a spirituális célunkat.
Az előadást darshan, vacsora követte, majd a Mester visszatért, és órákig tartó qawwali, zenei program következett.
Október 11-én délután a Mester a Tagore Hallban angol nyelvű előadást tartott. A kétszintes auditóriumban ezrek várták a Mestert, aki a bevezetőjében arról beszélt: az ember nagy örömmel keresi fel a földi világ számára ismeretlen, sokféle élményt nyújtó helyeit. Ott van az emberi természetben a felfedezés vágya és kíváncsisága. A kapcsolatokban, a tárgyak birtoklásában is a boldogságot keresi. Újra meg újra rá kell azonban ébrednünk, hogy ezek tünékeny állapotok, hiszen az anyag világában minden mulandó.
Vágjunk neki a spirituális utazásnak, és a világi dolgok helyett válasszuk Istent, mert így örökké tartó lesz az örömünk, a boldogságunk! Szépséges régiók sokasága van bennünk, túl a fizikai szinten. Az anyag világával egyidejűleg létező más szintek megismerése érdekében tisztítsuk meg a szívünk legbenső kamráját azzal, hogy etikusan élünk és rendszeresen meditálunk Isten Fényére és Hangjára! Így megtisztul a lelkünk, leveti az anyag, a maja, az elme fátylait, és egyesülni tud Istennel.
Az előadást meditáció követte, majd a Mester válaszolt a hallgatóság spirituális kérdéseire.
Este satsang következett. Mata Rita Ji éneke után a Mester arról beszélt, hogy nincs a földön nagyobb jótevőnk a Satgurunál. Itt minden egyéb kapcsolatunk az adás-kapás valamilyen formáján alapul. Egyedül a spirituális Mester ad úgy, hogy nem vár el érte semmit. Ő azzal a céllal érkezik ide, hogy hazavigye az Isten után vágyódó lelkeket. Nagy együttérzéssel és szeretettel irányít bennünket a spirituális úton, és addig nem nyugszik, míg nem teljesíti az általa a beavatáskor vállalt feladatot: a lelkünk egyesítését Istennel. Arra kér bennünket, hogy meditáljunk rendszeresen és éljünk tisztán.
Egy kis szünet után a fiatalok csoportja adott színes zenei műsort, amely Gujarat kulturális örökségébe engedett bepillantást.
Október 12-én délután a sangat hosszú sorokban várakozott a Mester darshanjára, amely órákig tartott. Este a Mata Ji által bemutatott himnusz alapján a Mester azt emelte ki, hogy csak akkor válik meggyőződésünkké Isten létezése, ha erről benső tapasztalatot szerzünk. Amikor átéljük a lelkünket éltető Fény- és Hangáradatot, akkor átformálódunk, és egyre jobban vágyódunk az Istennel való örök együttlétre. A szent Naam áradata segít bennünket abban, hogy sikeresen befejezzük a spirituális utazásunkat.
A satsang után nagyon sok lélek részesült a beavatásban, a Naam ajándékában (ez látható a képen).
Október 13-án a Mester visszarepült Delhibe.
Október 16-án, a vasárnapi satsangon a Mester azt kérte, hogy teljes odaadással bízzuk rá magunkat Istenre, mert így spirituálisan gyorsan fejlődünk! Őszinte igyekezettel ültessük bele az etikai értékeket az életünkbe! Legyen az önelemzésünk alapos és rendszeres! Fontos, hogy naponta az időnknek legalább a tíz százalékát fordítsuk meditációra!
Október 17-22. között közös meditációk, kérdés-felelet és darshan programok voltak a Kirpal Baghban.
Október 23-án, az Angliába utazás előtti utolsó vasárnapi satsangon a Mester a társaságunk megválasztásának a fontosságáról beszélt, mert az nagy hatással van ránk. Töltsük a lehető legtöbb időt a satsangon, az élő Mester lábánál és a satsangiak körében, mert: „Ahogyan gondolkodunk, olyanná válunk:” Ha a világi történéseknek, dolgoknak adjuk a figyelmünket, idővel bizonyos részterületeken nagy jártasságot szerezhetünk. Ha a figyelmünket a spiritualitáson tartjuk, hallgatjuk a satsangokat, befogadjuk a Mester darshanjait, az a spirituális javunkat, fejlődésünket szolgálja. A Satguru felébreszti a lelkünket a korszakok óta tartó szunnyadásból, és az Ő segítségével még ebben az életünkben hazatérhetünk Istenhez.
Majd a tökéletes Mester lábához érkező négyféle típusú útkeresőről, tanítványról beszélt: az első világi dolgokra vágyik, és ezek megszerzéséhez kér segítséget; a második a fizikai, mentális, érzelmi és anyagi gondjai megoldásáért keresi fel a Mestert; a harmadik analitikus alkatú, aki a spirituális út bonyolult kérdéseire vár választ a satsangokon és személyesen a Mestertől; a negyedik Isten szeretője, és csak az érdekli, hogy visszatérjen Őhozzá. Ők azok, akik ezt el is fogják érni.