Satsangok Naperville-ben 2009. április 23., 25-26.
2009-04-23
Április 25-én, szombaton a helyi satsang csoport egy nagy sátrat emelt a központ melletti területen, hogy meglepetésként itt rendezzék meg Sant Rajinder Singh és a felesége, Mata Rita Ji házassági évfordulós ünnepségét. A Mester a satsangon arról beszélt, hogy amíg lelkesen és szenvedéllyel folytatjuk a spirituális utunkat, a benső tapasztalatok mindig elérhetők számunkra. Az önelemzést segítő napló, ha helyesen vezetjük, pontos visszajelzést ad arról, hogy mi tart távol bennünket a célunk elérésétől. Fel kell ismernünk a fejlődésünket hátráltató tényezőket, mindenekelőtt a gondolataink erejét. Mert ahogyan gondolkodunk, azzá válunk. A programot követően, a közös vegetáriánus vacsora alatt üdvözlő kártyákkal, virágokkal köszöntötték a Mestert és a feleségét, valamint egy tortával, amelynek a díszítése egy szép kertet ábrázolt, azt a vágyat szimbolizálva, hogy az életünk olyan békés legyen, mint ez a kert. Később a satsangiak zenés műsort adtak. Befejezésül a Mester Sant Darshan Singhnek az isteni szeretetről szóló egyik gázeljét énekelte el.
Április 26-án délután, mialatt finoman szemerkélt az eső, a sátor alatt a Mester újabb satsangot tartott, amelynek bevezetőjében az eső fontosságáról beszélt, amely megtisztítja a tárgyakat, a környezetünket. Ehhez hasonlóan az isteni Nektár, az Amrit tisztára mossa a lelkünket az illúzió sok-sok rétegétől. Ezért nagyon fontos a rendszeres meditáció és az etikus életvezetés, amelyek segítenek a karmikus terheinktől való megszabadulásban. Éljünk erőszakmentesen, alázatban, igazságban, tisztán, másokat szolgálva, a szeretetünk ölelje át a körülöttünk élőket, és osszuk meg másokkal is az isteni Nek-tárt! Olyan társadalomban élünk, amely az egyéni kiválóságra helyezi a hangsúlyt. Ismerjük fel, hogy a versengés, az igyekezet, hogy mások fölébe kerekedjünk, hátráltat bennünket a spirituális úton! Istenhez csak a szeretet ösvényén juthatunk vissza.
Program New Yorkban április 30-május 3.
Sant Rajinder Singh öt napra a Spiritualitás Tudománya Amityville-ben lévő központjába látogatott. Itt és a Flushingban lévő hindu templomban satsangokat tartott a világ minden részéből odaérkezett hallgatóságának. A New York-i sangat gondoskodott az ellátásról. Az egész programot kiválóan szervez-ték meg. „Mindannyiunknak nagyszerű példát mutattak” – jegyezte meg egy satsangi Naperville-ből. Mindenki nagy elismeréssel szólt a the South Asian Times 32 oldalas, színes kiadványáról, amely Sant Rajinder Singh küldetését, munkássága kitüntető elismeréseit, az előadásait, a publikációit és a Spiritua-litás Tudománya/ Sawan Kirpal Ruhani Mission történetét mutatta be a nagyközönségnek. „Ez a kiad-vány egészen különleges színvonalú” – állapították meg a program résztvevői.
Április 30-án, csütörtökön a New York-i központban is megünnepelték a Mester és a felesége 33. házassági évfordulóját. A vacsorán észak- és dél-indiai, mexikói, olasz és kínai ételféleségekből lehe-tett választani. A helyi fiatal felnőttekből álló csoport műsora után, a világszerte ismert indiai énekesek, Jaspinder és Mickey Narula szufi dalokkal szórakoztatták az hallgatóságot. Az énekeseket egy pakisztáni zenészcsoport kísérte.
Május 1-én, pénteken a spirituális Mester hindi nyelven tartott előadást „Atmik Shanti Ki Khoj” (Benső és külső béke meditációval) címmel. Előtte Rita Ji egy bhajant adott elő. A Mester a boldogság és a béke utáni egyetemes kutatásról beszélt. Aki a Teremtővel való egységet keresi, eléri a benső békessé-get. „Hogyan szerethetjük az Egyet, akit nem látunk, akivel nem tudunk beszélni a fizikai világban?” – tette fel a kérdést a Mester. Ha a meditációban befelé összpontosítjuk a figyelmünket, biztosan meg fogjuk tapasztalni Isten jelenlétét. Ennek az életnek a célja az, hogy tápláljuk a lelkünket, és így vissza tudjunk találni Istenhez. Ha megtanuljuk, hogyan éljünk igaz emberként, miénk lesz a benső békesség, és ez a külső békét is biztosítja számunkra. Az előadást követően a Mester rövid összefoglalást adott az elhangzottakról angolul.
Május 2-án, szombaton Sant Rajinder Singh „Spirituális kincsek elnyerése meditációval” címmel tartott angol nyelvű előadást. Örömét fejezte ki, hogy New Yorkban lehet, a városban, amely sohasem alszik, és amely a világ legnagyobb pénzügyi intézményeinek ad otthont. Majd a jelenlegi gazdasági ha-nyatlásról beszélt, és az ezzel kapcsolatos stresszről. A fent és lent helyzetek az ember földi létének a velejárói, de amíg a figyelmünk a helyes irányban, Istenen van, a külső körülményektől függetlenül, min-dig boldogságban élhetünk. A boldogtalanságnak az az oka, hogy teljesen a külvilág foglal le bennünket, olyan tevékenységekben és kapcsolatokban keresve a boldogságot, amelyek nem tartósak. Az igazi léte-zésünk szintje a léleké, nem a testé. A lelkünk telített Fénnyel és Isten szeretetével. Csak azt kell megta-nulnunk, hogyan nyissuk ki a benső gazdagsághoz vezető kaput. Ennek módja az, hogy csendben ülünk, meditálunk, és élvezzük az átalakulást, amelyet ez eredményez. Az előadást beavatás követte.
Május 3-án, vasárnap Sant Rajinder Singh „Találjuk meg meditációval az örömöt a nehéz idők-ben!” címmel tartott előadást a Flushingban (New York, Queens kerület) lévő hindu templomban. A templomot 1976-ban építették. Ez volt az első hindu templom az Egyesült Államokban. A program azzal kezdődött, hogy New York állam képviselői és magas beosztású tisztségviselői különféle elismerésekkel fejezték ki tiszteletüket a Mester által a világbéke és a harmónia elérése érdekében végzett fáradhatatlan munkájáért. Dr. Gaddam Reddya a hindu templom közössége nevében a hagyo-mányos vörös sálat terítette a Mesterre. A kitüntetési ceremóniát követően Sant Rajinder Singh megköszönte az elismeréseket, hozzátéve, hogy velük a mi a közös igyekezetünket becsülték meg. Összetette a kezét, és köszönete jeléül fejet hajtott. Majd azt mondta: különféle környezetből, kultúrából jöttünk össze, ahogy a két kéz tíz ujja is különbözik egymástól. De ha összetesszük a kezünket, akkor ez jelképesen azt fejezi ki: ha egyesítjük az erőfeszítéseinket, akkor Isten - akit a felfelé mutató hüvelykujjak jelképeznek -, megáldja a béke elérése érdekében tett közös törekvéseinket.
Majd arról beszélt, hogy Isten megtapasztalása érdekében vágjunk neki a szeretet-utazásnak a benső-ben. Ennek módja a csendben ülés, a meditáció. Ha Istenre figyelünk, ha összekapcsolódunk az Istenerő-vel a bensőnkben, akkor ez átformál bennünket, és kiegyensúlyozottá, örömtelivé válik az életünk. Ekkor képessé válunk arra, hogy bármilyen külső helyzetet zavartalan nyugalommal kezeljünk, mert közvetlen kapcsolatunk van a benső békével. A meditáció tehát stabilitást ad az élet forgatagában, és személyes átformálódást eredményez. Ez azután pozitív hatással lesz a családunkra, valamint a szűkebb és a tágabb értelemben vett környezetünkre egyaránt.
Május 7-én, csütörtökön, a Spiritualitás Tudománya chicagói központjában a Mester először a nagyon sikeres New York-i látogatásáról tájékoztatta a hallgatóságát, és megköszönte azoknak a satsangiaknak a szeváját, akik a kansasi és New York-i programok szervezésében közreműködtek. Majd a jelen pillanatban élés fontosságáról beszélt.
Május 9-én, szombaton kérdés-felelet volt a központban. Az önzetlen szolgálattal kapcsolatos kérdésre válaszolva a Mester azt felelte, hogy ez a javunkat szolgálja a spirituális utazáson. Természete-sen tegyünk eleget a világi kötelezettségeinknek is! Esetenként előfordulhat, hogy ezek miatt átmeneti-leg kevesebb időnk marad a szevára. Ám, amikor csak lehetséges, keressük a lehetőségeket az önzetlen szolgálatra, mert ezzel nemcsak mások helyzetén könnyítünk, hanem a saját spirituális fejlődésünket is elősegítjük.
Egy másik kérdésre azt válaszolta: legyen bennünk szeretet és együttérzés mások iránt, függetlenül attól, hogy megértik-e a Sant Mat tanítását. Nyújtsunk vigaszt az embertársainknak, hiszen ebben a gyorsan elmúló emberi létezésben sokat könnyíthetünk mások fájdalmán! Valaki megkérdezte, hogy a bocsánatkéréssel érvénytelenítjük-e a karmát. A Mester válasza: át kell mennünk a karmán, amit okoztunk, de ezzel a lépéssel legalább nem okozunk még több karmákat ma-gunknak. A megbocsátással és az elnézés kérésével megóvjuk magunkat a benső nyugtalanságtól. Minél nyugodtabbak vagyunk, annál gyümölcsözőbb lesz a meditációnk.
Május 10-én, vasárnap ünnepi és vidám légkörben került sor a központban az Anyák Napja megünneplésére. A Mester a satsangon arról beszélt, hogy születésünk pillanatától az anyánk táplált, gondozott bennünket, és tőle tanultuk meg az élet első leckéit. Ahogy Sant Darshan Singh gyakran mondta: a gyermek olyan, mint a tiszta papírlap. Mi döntjük el, hogy mit írunk rá. A szülők a pél-dák a gyermekek számára, megmutatva az utat nekik: Főleg az anya feladata ez, mert hagyomá-nyosan ő több időt tölt velük, mint az apa. Régebben az apa volt a kenyérkereső, és az anya ne-velte fel a gyermekeket, megtanítva őket az élet értékeire, hogy jó életük legyen, és igaz emberré váljanak. A satsang további részében a Mester Sant Darshan Singh egyik költeményének néhány sorát idézte és elemezte, amelyet Ő a saját édesanyja emlékére írt, napokkal annak halála után.
A szeretet lényegét a te édes természetedből szívtam magamba,
És a szívem megtanulta az emberiség szeretetének művészetét.
„A szeretet gyógyír az összes betegségre” –
Te tanítottál meg engem erre az aranyszabályra.
Valóban megáldottad kicsiny gyermekedet az élet bölcsességével.
Miután a Mester találkozott a gyerekekkel és prashadot osztott nekik, a feleségével együtt egy virágos kosár formájú nagy tortát szelt meg, amely tele volt ehető virágokkal. A Mester azt mondta, hogy a torta Sant Darshan Singh egyik versét juttatja az eszébe:
Ha a templomok, mecsetek és zsinagógák
virágai egyesülnek,
a kikelet kinyílik a kertedben, ó, Uram.
Május 14-én, csütörtökön, a satsangon arról beszélt a Mester, hogy az időnk legna-gyobb részét a fizikai külsőnk, a megjelenésünk miatti aggodalomban töltjük. Ám megfeledke-zünk a lényegről, a bensőnk megtisztításáról, széppé formálásáról. Az Egy elől semmit sem rejt-hetünk el. Istent nem érdekli a fizikai kinézetünk, hanem azt figyeli, hogy etikusan, tisztán, együttérzően, erőszakmentesen élünk-e. A spirituális utazás megkezdéséhez az etikus életveze-tés adja a szilárd alapot.
Május 16-án, szombaton a Mester élő kapcsolatba lépett a virginiai Bowling Greenben lévő spirituális táborral, és az 55. év felettiek kérdéseire válaszolt, akik részére ott többnapos, speciális programot szerveztek. A Mester az egyik, a korosodással kapcsolatos kérdésre azt válaszolta: eljön az idő, amikor felis-merjük a spirituális fejlődésünk igazi jelentőségét. Bár ahogy idősödünk, bizonyos fizikai és ér-zelmi problémák óhatatlanul megjelennek az életünkben, ha a testünk és az elménk helyett a lelkünkre figyelünk, azt erősítjük, akkor sokkal könnyebben vészeljük át ezeket a nehézségeket. Az egyik idős tanítvány a lélek benső előrehaladásáról kérdezte a Mestert, arról, hogy években számolva a lélek mennyi idő alatt teszi meg a spirituális utazást. Sant Rajinder Singh azt válaszol-ta, hogy a lélek halhatatlan és tudatos, ezért túl van téren és időn. Mindazok, akik a teljes fi-gyelmükkel a spirituális utazásukra összpontosítanak, másoknál sokkal gyorsabban érnek célba. "