2020. 10. 18-11. 01. Online satsangok közös meditációval
2020-10-18
Október 18. vasárnap
A mai satsangon azt fejtette ki a Mester, hogy a szándékaink, törekvéseink jellege határozza meg, hogy milyen irányban folyik az életünk. Ha csupán az öt fizikai érzékünkkel begyűjtött benyomásokra támaszkodunk, azok magukkal vonják a figyelmünket a külső világba, és idővel azokra a területekre válunk fogékonnyá, amelyek a kitűzött céljainkkal összhangban vannak. Így egy behatárolt területen belül küzdünk a túlélésért és a sikerességért. Pedig a valóság messze meghaladja azt, mint amit a testi valónkkal fel tudunk fogni. A mostani születés célja túl van a fizikai életben folyó küszködéseinken.
A szentek és misztikusok azért jönnek el a világba, hogy segítsenek az igazi énünk felismerésében, és az emberi létezésünk küldetésének megértésében. A lelkünk az életek és a halálok kerekében kering, amelynek a karmikus terheink miatt vagyunk a foglyai. A most elnyert isteni ajándék, vagyis az emberi létünk a lehetőségünk az Istenhez való visszatérésre.
Amikor a spirituális Mester szeretete és figyelme ránk irányul, képessé válunk az igazság felismerésére. A meditáció módszerének az elsajátításával személyes tapasztalatot szerezhetünk arról, hogy az igazi valónk nem a testünk, és felfedezzük, hogy az élet több a fizikai létezésnél: a benső régiókban utazva egyre tudatosabbá válhatunk az isteni természetünkre. A Fény- és Hangáradat megtapasztalásával szeretetben, boldogságban fogunk fürdeni.
Míg korábban az anyag világának szép látnivalói és hangjai szereztek érzelmi, mentális örömöt, a benső mindenségben átélhető boldogító tapasztalatok táplálják, teszik erőssé a lelkünket, és segítenek abban, hogy ráébredjünk az elmúlhatatlan benső valóságra. Ezután az életünk célja nem csupán a túlélés, hanem a gyors spirituális fejlődés valóra váltása lesz.
Október 24. szombat
Sant Rajinder Singh ezen a satsangon Isten határtalan szeretetéről és arról beszélt, hogy ezt miként tapasztalhatjuk meg.
Most mindannyian nehéz időket élünk át, és eközben gyakran érezzük magunkat magányosnak. A család és a barátok talán velünk vannak a jó, a kellemes életszakaszainkban, de ha a nehézségek idején bármilyen okból nem számíthatunk a támogatásukra, akkor felmerül bennünk a kérdés: „Ki segít rajtunk? Létezik feltételek nélküli szeretet, amely minden helyzetben a javunkért munkálkodik?”
Ilyen helyzetben a figyelmünk Isten felé fordul. Tudni szeretnénk, hogy valóban létezik-e és szeret-e bennünket. „Igen, Ő létezik, és végtelenül szeret bennünket” – emelte ki a Mester.
Ha megfigyeljük a csillagok és a planéták mozgását a naprendszerben, azt látjuk, hogy évmilliárdok óta zavartalanul, harmóniában, incidensek nélkül haladnak a röppályájukon. A levegő, a víz ciklikus mozgása, a természeti szisztémák egymástól függő hálózata biztosítja és támogatja az életet a földön. A teremtés nem a véletlen műve, hanem egy tökéletes Erő, Isten tartja fenn, működteti. Mi is részei vagyunk ennek a rendszernek, mint Isten családjának a gyermekei. Elképzelésünk sem lehet arról, hogy Isten mily mérhetetlenül szeret bennünket. Erről csak a személyes tapasztalat győzhet meg minket.
Ahogy az éltető levegőt nem láthatjuk, a fizikai szemünk számára a létezésünkről gondoskodó Istenerő is felfoghatatlan. Ám eljuthatunk egy olyan állapotba, amelyben felismerhetjük és átélhetjük Isten szeretetét. Ő nem található meg az óceán mélyén vagy a legmagasabb hegycsúcson, sem a külső világtérben. Bennünk lakozik, és ha megtanulunk meditálni, a spirituális világokban utazni, akkor ráébredünk az igazi valónkra, a lelkünkre, amely Isten része. Felismerjük, hogy Ő mindig velünk van.
Isten közelségének megtapasztalása hatalmas szeretettel és örömmel tölt be bennünket, és ezután a világi életünkben előadódó nehézségek többé nem zavarnak meg bennünket.
Október 25. vasárnap
A spirituális Mester Isten megtalálásának titkát fejtette ki a nemzetközi hallgatósága előtt.
Nagyon sokféle életforma van a földön, köztük emberek, állatok, madarak, halak is. Vajon Isten elérhető számunkra? A kétségek oka az, hogy a fizikai érzékeinkkel Ő felfoghatatlan. Rítusokkal, rituálékkal megközelíthetetlen. A titok megfejtése érdekében utazást szükséges tennünk a bensőnkben, miközben fogékonyan és nyitott szívvel haladunk át az életen, szeretetben élve az embertársaink között. Sant Darshan Singh szavaival:
Az emberiség a testrészekhez hasonlatos:
bárhol is fáj, az egész test szenved.
Majd a spirituális Mester arról beszélt, hogy az univerzum valamennyi teremtménye Isten tündöklését tükrözi vissza, és bármerre nézünk, Őhozzá még hasonlót sem találunk. Az Ő Fénye ott ragyog minden lélekben, és az összes élő forma az Egy manifesztációja. Isten megtalálása érdekében nem a külső, hanem a benső univerzumban szükséges utazást tennünk. .
Jelenleg a létezést a fizikai szintűvel azonosítjuk. Ha viszont meditációban a testi tudatosság fölé emelkedünk, tapasztalatokat szerezhetünk Isten Fényéről és Hangjáról, amely ott vibrál az egész teremtésben. Az isteni Áradattal utazva a bensőben, egyre közelebb kerülünk az egység és az egyesülés állapotához. Ehhez csupán arra van szükségünk, hogy a külső világ helyett befelé összpontosítsuk a figyelmünket, ugyanis az emberi születéssel kapott előjogunk a Teremtőnk megismerése.
Október 31. szombat
Mialatt nehézségekkel, kihívásokkal szembesülünk a mindennapjainkban, ne feledkezzünk meg arról, hogy Isten láthatatlan keze véd, támogat és átvezet bennünket a földi vándorutunkon! – a satsang kezdetén erre hívta fel a Mester a figyelmünket. Ha visszatekintünk a korábbi élethelyzeteinkre, akkor megállapíthatjuk, hogy – még a reménytelennek tűnő esetekben is – ilyen vagy olyan forrásból, a szüleinktől, a barátainktól, a tanárainktól, a munkatársainktól vagy másoktól, de végsősoron Istentől mindig megérkezett a segítség. .
Ám jellemző módon egy újabb megpróbáltatás idején megfeledkezünk a korábban megkapott támogatásról, és eluralkodik rajtunk a félelem, a nyugtalanság. Soha ne tételezzük fel, hogy magunkra maradtunk! Isten attól függetlenül gondoskodik rólunk, hogy ennek tudatában vagyunk-e.
Amikor őszinte vágy támad bennünk Isten megismerésére, ennek érdekében segítségért a megvilágosodott lényekhez, a Mesterekhez fordulunk, mert ők már tapasztalatokat szereztek Őróla. Ők minden korban, Isten akaratának engedelmeskedve eljönnek közénk:
Nagy boldogságban léteztem az Úr ölében.
Ám elhagytam a Szerelmemet,
amikor az idő szava szólított.
> „Amikor szükség volt rám, visszatértem a világba” – mondja Sant Darshan Singh. A szentek és misztikusok küldetése az, hogy megmutassák az emberiségnek az Istenhez visszavezető utat.
A költő-szent gyönyörű verssorai arról az áldozatról is szólnak, amelyet a Mesterszentek a mi megmentésünk érdekében magukra vállalnak. A kezelésükbe veszik a karmikus terheink ügyét, hogy a lelkünk kiszabadulhasson a lélekvándorlás kerekéből.
Számtalan oázis borult virágba
a felhólyagosodott lábam nyomán.
Ezek az őrült szeretet gyöngéd szépségének
a sivatagára emlékeztetnek.
E verssorokkal azt mondja, hogy az élete során megszámlálhatatlanul sok hólyag keletkezett a talpán, mialatt a világban ide-oda járva tette a dolgát, végezte a spirituális munkáját. E fájdalmas állapot sok oázist eredményezett, vagyis örömöt, boldogságot nyújtott mindazoknak, akik előtt az Ő segítségével megnyílt az út a megváltáshoz. A Mesterek minden lépésünknél mellettünk állnak, hogy le tudjuk győzni a kihívásokat az Istenhez visszavezető utunkon. Ha ezt felismerjük, akkor megerősödik a bizalmunk Istenben, és az életünk örömtelivé válik.
November 1. vasárnap
Ezen a satsangon a Mester a világban most kialakult helyzetről szólt, arról, hogy az otthonunkban maradva, a korlátozott szociális interakciókkal hozzájárulunk a járvány megfékezéséhez, ugyanakkor sokan nagyon magányosnak érzik magukat. Ehhez kapcsolódik az a fájdalmas és nyugtalanító érzés és kérdés, hogy a nehéz helyzetekben miként kaphatunk segítséget. .
Tévedünk, ha azt feltételezzük, hogy teljesen magunkra maradtunk – emelte ki a Mester. Isten ugyanis mindig mellettünk áll, segít és támogat bennünket, akár felismerjük ezt, akár nem. Azért nehéz elfogadnunk ezt az igazságot, mert emberi lényként a fizikai érzékeink szintjén működünk. Hogyan szerezhetünk bizonyságot Isten jelenvalóságáról és szerető gondoskodásáról?
Isten maga a teljes tudatosság. Lélek, független az anyagtól. Csak úgy juthatunk személyes tapasztalatokhoz Őróla, ha mi is a spirituális tudatosság szintjére emelkedünk. Ennek eszköze a meditáció, a figyelem befelé fókuszálása, a belépés a bensőbe vezető kapun, a harmadik szemen, és az utazás a Fény- és Hangáradattal.
Az Isteni Muzsika, amely Isten egyik megnyilvánulási formája, magával ragadóbb, mint bármilyen földi zene, és önmagától, eszközök nélkül, szüntelenül szól. Mialatt fürdünk a bensőben az isteni szeretetben, átformálódunk, a látásunk kitisztul, és megértjük, hogyan működik a teremtés. Ahogy tapasztalatokat gyűjtünk az Istennel való összetartozásunkról, többé nem érezzük magunkat magányosnak a világban.