2016. április 9-17. Chicagói programok
2016-04-09
Április 9. szombat: satsang
Schaumburg Renaissance Hotel
Maharaj Ji majdnem négy hónapos távollét után tért vissza Chicagóba. Ezalatt a világ különböző részeiben tartott spirituális programokat.
Ezen a satsangon arról beszélt, hogy az elmúlt hónapokban – a dél-amerikai, indiai és németországi tartózkodása során – különféle kultúrában, hitben élőkkel találkozhatott. A világ ma problémákkal, feszültségekkel, kisebb-nagyobb konfliktusokkal telített, amelyek nemcsak egyes országok szintjén jelennek meg, hanem ezeknek sok esetben globális kihatásaik is vannak. Az emberek a saját védelmükre falakat emelnek a kultúrák, a hitek és az országok közé, remélve, hogy így útját állhatják a nehézségeknek.
Ugyanakkor Maharaj Ji mindenfelé azt tapasztalta, hogy a nagy Mesterek családja egyre bővül, amelynek tagjai a kutúrális, a vallási és a szociális hátterüktől függetlenül békében, nyugalomban ülnek együtt. A Mestererő, Isten szeretete hozza így össze az embereket.
A meditáció nagy segítséget jelent a harmonikussá formálódásunkban. Az emberi kapcsolataink a benső egyensúlyunknak köszönhetően válnak egyre békésebbekké. Világszerte már több mint kétezer satsang központ működik, amelyek a spirituális elmélyedés mellett sokféle egyéb lehetőséget kínálnak az örömteli, békés együttlétekre.
Április 10. Vasárnapi satsang
Schaumburg Renaissance Hotel
A Mester a bevezetőjében arról beszélt, hogy áprilisban van a „Föld napja.” A Föld az emberiség otthona, ezért fontos, hogy cserébe mindazért, amivel a bolygónk, a tágabb értelemben vett otthonunk folyamatosan ellát bennünket, gondoskodjunk az ökológiai igényei kielégítéséről, hogy a következő nemzedékeknek egy, a mostaninál jobb helyet hagyjunk örökül.
Hasonlóképp a lelkünket is táplálnunk szükséges, hogy erős, egészséges legyen, és így el tudjuk érni a létezésünk célját, Istent.
Ha egy mag tüskés-köves talajba kerül, még ha ki is hajt, idővel el fog száradni. Egy kertész alaposan előkészíti a talajt a magvetéshez, hogy az jó termést hozzon. A spirituális kertészek a Mesterek, a szentek, a misztikusok. Az Ő kegyükkel és vezetésükkel jutunk táplálékhoz a spirituális területen. A satsangon – amely a talaj az igazi valónk számára – egyre többet tudhatunk meg Istenről. Az itt kapott „tápanyagoktól” a lélek legmélyén, a gyökereknél erősödünk meg, és képessé válunk arra, hogy lépéseket tegyünk Isten felé.
Folytatva az összehasonlítást a világi és a spirituális ökológia között, Maharaj Ji kiemelte a szorgalmas, kemény munka, az őszinte erőfeszítések fontosságát. Ez a szeretet ösvénye, amelyen az igyekezetünk láttán az Úr kegyében részesülünk. A kegy és az erőfeszítés kéz a kézben visz előre bennünket: hálatelt szívvel fogadjuk az Úrtól kapott, a spirituális fejlődésünkhöz nélkülözhetetlen segítséget, és odaadóan, még nagyobb igyekezettel végezzük el a spirituális munkánkat. Ha így teszünk, azt fogjuk tapasztalni, hogy a rendszeres fáradozásunk gyümölcsöző lesz. Egyre tudatosabbá válunk a valódi énünkre, az isteniségre, és olyan békességet, üdvösséget élünk át, amilyet soha azelőtt nem is ismertünk.
Április 16. szombat: Kérdés-felelet
Pipers Banquet Hall
Maharaj Ji a bevezetőjében kiemelte: a szombat estéken a spirituális utunkkal kapcsolatban felmerülő kérdésekkel foglalkozunk, amelyek megbeszélése segít annak jobb megértésében. Fontos, hogy kövessük a Mesterünktől kapott útmutatásokat, ha valóban előre szeretnénk jutni a benső ösvényen.
Egy kérdés arra vonatkozott, hogyan hangoljuk össze a váltóműszakban végzett munkát és a spirituális feladatokat.
A régi időkben a reggel 3-6 óra közötti időszakot javasolták a meditációra, mivel az volt a nap legcsendesebb időszaka – mondta a Mester. Manapság viszont bizonyos munkák naphosszat folynak, ezért, ha több műszakban dolgozunk, annak megfelelően változtassuk a spirituális gyakorlatainkra szánt időt, amilyen a munkabeosztásunk. Nyilván ehhez igazítjuk családi, háztartási teendőink végzését, továbbá a szevánkat is. Rugalmatlansággal semmire sem jutunk. A lényeg a körülményekhez alkalmazkodás.
A munkavégzés az életünk fontos része, hiszen magunknak kell gondoskodnunk a megélhetésünkről. Mivel bárhol, bármikor meditálhatunk, ezért – ha olyan hivatást gyakorlunk, amely váltóműszakos –, akkor az adott helyzethez igazítsuk, hogy mikor meditálunk!
Április 17. Vasárnapi satsang
Pipers Banquet Hall
A kemény tél után megérkezett a tavasz Chicago térségébe. Sant Rajinder Singh ezen a satsangon a tavasz jellemzőiről és fontosságáról beszélt – spirituális értelemben. A lélek számára ez az az évszak, amikor a téli dermedt álmából felébredve képes megtapasztalni az Úr üdvözítő jelenlétét.
Mata Rita Ji bevezetésként Tulsi Sahib egy himnuszát adta elő, majd a Mester elmagyarázta, hogy mit jelentenek ezek a szavak: „Tisztítsd meg a szíved legbenső kamráját, ha a Szeretett Lény érkezésére vársz!”
Tavasszal nagytakarítást végzünk az otthonunkban, és szépen kicsinosítjuk azt, mielőtt meghívjuk a rokonainkat, a barátainkat. A benső házban is nagytakarításra van szükség, hogy megfelelő legyen a környezet az Istennel, a tökéletességgel való találkozásunkhoz. El kell távolítanunk „a szívünk legbenső kamrájából” mindazt, ami beszennyezi.
Ennek érdekében vegyük szemügyre, hogy mi okoz nehézségeket az életünkben! Mindentől szabaduljunk meg, ami távol tart bennünket Istentől! A harag, a kapzsiság, az érzékiség, a ragaszkodás és az ego csak felfordulást, zűrzavart okoz az életünkben. Miattuk vannak gondjaink a különféle emberi kapcsolatainkban is.
Alapozzuk a mindennapjainkat szeretetre és együttérzésre, és szabaduljunk meg mindentől, ami a tiszta, etikus életvezetés útjában áll! Az önelemző napló rendszeres vezetésével nyomon követhetjük, hogy miként telnek a napjaink, hol van a figyelmünk. Ha a napló segítségével éberen figyeljük magunkat, és kijavítjuk a hibáinkat, akkor igaz emberré formálódunk – emelte ki a Mester.
Az emberi születésünk célja az isteni szeretet átélése. Ennek eszköze a meditáció, amely szeretettel teli tevékenység. Az örök Szerelmünkkel akarunk együtt lenni, érezni akarjuk az Ő közelségét. Akik szeretik Istent, azok megbíznak Őbenne. Az ő életük boldogan, megelégedetten folyik, mivel rábízzák magukat az Úr édes akaratára.