2015. június 18-24. A Mester Magyarországon
2015-06-18
Delhiből való elutazása után Sant Rajinder Singh és felesége, Mata Rita Ji újra megállt Európában, Magyarországon, hogy egy hétnapos programmal örvendeztesse meg a magyar és a nemzetközi sangatot. 1994-ben, 2002-ben és 2007-ben szervezett korábbi látogatásai során már meglátogatta Budapestet, Miskolcot, Győrt, Szegedet, Nyíregyházát és Komárnót, egy nagyon erős satsangi közösséget hozva létre az egész országban, megközelítően 4000 beavatottal. Ez a szám figyelemreméltóan magas, ha csak az egyes európai országokban beavatást nyertek számát az ottani lakosság lélekszámához viszonyítjuk. Továbbá, nálunk az emberek nem az 50-es években ismerték meg a nagy Mesterek tanítását – mint Európa és a nyugati félteke sok más országában, amikor Kirpal Mester világkörüli utazásokat tett – hanem csak a 90-es évek elején.
Annak érdekében, hogy megerősítse mindazokat, akik már a spirituális utat járják, és sok új lámpást is meggyújtson, a Mester programja ez alkalommal a korábbiaknál is sokkal intenzívebb volt. Öt városba látogatott el: Győrbe, Budapestre, Szegedre, Veszprémbe és Nyíregyházára.
Június 18.
Megérkezés Győrbe
Június 18-án a város közepén elhelyezkedő ETO Parkban kezdődött el a rendezvénysorozat. A nagy kiállítótermet sok szevadár szorgos munkával tette alkalmassá az élő Mester spirituális programjára. Az arany és fehér színű emelvényt gyönyörű virágok díszítették. Az új útkeresőkkel együtt a résztvevők száma meghaladta az 1400-at.
Amikor a Mester elfoglalta a helyét az emelvényen, a helyi satsang koordinátor meleg szavakkal köszönte meg, hogy nemcsak Magyarországra tért vissza újra, hanem 2002 után ismét Győrbe is. A virágcsokron kívül egy szív formájú kártyákkal teli dekoratív dobozt nyújtott át a Mesternek, amely a helyi satsangiak háláját szimbolizálta.
Mata Rita Jit is egy szép virágcsokorral köszöntötték, aki ezután fuvola és gitár kísérettel Bulleh Shah egy himnuszát adta elő, amely a Mestere, Inayat Shah iránti szeretetéről szólt.
A Mester „Utazás a benső régiókba” címmel tartotta meg az előadását. Bevezetőjében kiemelte, hogy nagy örömmel tért vissza Magyarországra, mivel szeretettel teli emlékeket őrzött magában a korábbi látogatásairól. Ebben az országban minden alkalommal, mindenütt nyitott szívekre lelt, és sok szeretetet tapasztalt meg.
Majd arról beszélt, hogy bár külsőleg különbözünk, belül egyek és azonosak vagyunk. Olykor ennek az egységnek az öröme dalok, zene formájában árad ki a szívünkből. Ám az összes külső zene a benső Muzsikától függ, amelyet a Teremtő hozott működésbe. Ez az Anhad Shabd, az örökké magától szóló Isteni Szimfónia. A külső világ a benső régiók visszatükröződése. Itt minden alá van vetve a folytonos változásnak, az elmúlásnak, vagyis az időnek. A benső régiókban, Sach Khand irányába haladva egyre nagyobb a tudatosság aránya, és a tökéletes tudatosság, az Igazság szintje elmúlhatatlan.
Ezután Maharaj Ji elmagyarázta, hogy a benső régiók a fizikai univerzummal egyidejűleg léteznek. Mindannyian képesek vagyunk arra, hogy elérjük ezeket a helyeket, ha megtanuljuk a figyelmünk visszavonását a külső világból, és az érzékáramokat az egyszemben, a harmadik szemben koncentráljuk, amely a bensőbe vezető kapu. Amikor az élő Mester a beavatáskor a figyelmével megnyitja az egyszemet, akkor felemelkedhetünk az „Atyánk Otthonának a palotáiba.” Segítséggel és vezetéssel nekivághatunk a benső utazásnak, amely Fénnyel, szeretettel és szépséggel telített. Végül a lelkünk belemerül a Forrásába. Befejezésül a Mester Isten megismerésére és megtalálására buzdította a hallgatóságát. Az együttlét közös meditációval zárult. Ezután került sor az Isteni Fényre és Hangra történő beavatásra. Az öt helyszínen összesen 476 felnőtt részesült a beavatás isteni kincsében.
A Mester minden helyszínen meglátogatta a gyermekeket is, akik sokféle szép programmal készültek a fogadására. A Mester hatalmas ajándékaként összesen 49 gyerek kapta meg a beavatást a Hangáradatra. A legtöbben Győrben és Budapesten.
2015. Június 19.
2. nap - Budapest
Sant Rajinder Singh a magyarországi út második napján, a kora délutáni órákban a Parlamentet – a magyar országgyűlés székhelyét – látogatta meg. Az 1904-ben átadott épület Európa egyik legrégebbi törvénykezési épülete és ismert nevezetesség, amelyet a világ egyik legcsodálatosabb épületeként tartanak számon.
A Mester és a felesége, Mata Rita Ji a helyi sangat néhány tagjával együtt végigsétált ezen a hatalmas építészeti művön, ami mind gótikus, mind új-reneszánsz stílusjegyekkel is büszkélkedhet. A Mester útja, miután felsétált a hatalmas díszes lépcsőkön, és elhaladt a csodálatos csarnokok mennyezetét borító arany freskók mellett, a Dunára és a város csodaszép látképét nyújtó homlokzati erkélyhez vezetett. Itt Mestert a Parlament egyik képviselője üdvözölte, aki egy emlékéremmel ajándékozta meg Őt.
Ezután a Mester felavatta a sangat országos központját. A magyar közösség 2009-ben vásárolta meg ezt az épületet, és a közösség igényeinek megfelelően teljesen átépítette. A bejáratnál egy szép tábla jelzi, hogy az épület mostantól a „Rajinder Országos Meditációs Központ” nevet viselheti.
A Mester miután ünnepélyesen átvágta a szalagot, a nagyterembe ment, ahol a sangat hatalmas örömmel köszöntötte Őt. A Mester sorra vette, hogy egy ilyen ashram mily sokféle spirituális célra hasznosítható, és arra buzdította a tanítványokat, hogy fordítsák a legnagyobb spirituális javukra ezt a csodálatos épületet, amely az Úr ajándéka. Isten kegyéért imádkozott, hogy mindig velünk legyen, és gyors spirituális fejlődést kívánt. Többször javasolta, hogy tartsunk 8-9 órás napi meditációval járó visszavonulásokat.
Ezután kulturális program következett. A gyönyörű énekekkel az élő Mester szeretetét, kegyét és együttérzését ünnepelték. Sokan meghatódtak, amikor Mester lágy hangon hirtelen bekapcsolódott az „Enyém vagy” című dal refrénjébe, ráadásul magyarul. Majd a központ táblájára spirituális üzenetet írt a magyar sangat részére:
A nagy Mesterek kegyéből folyton növekedjen bennetek a szeretet és az öröm, amikor ebbe a spirituálisan töltött meditációs központba jöttök!
Szeretettel, Rajinder Singh, 2015. június 19.
A Mester ezután bejárta a teljes komplexumot. Ez olyan kertes, egyszintes épület, amely a jövőben szükség szerint könnyen bővíthető. Egy nagy és egy kisebb satsang termen kívül gyermek satsang terem, továbbá könyvtár, iroda és konyha tartozik hozzá. Az alagsorban található egy nagy étkezésre alkalmas terület. További épületrészeket raktárként hasznosítanak, valamint könyvek, DVD-k, és más média eszközök tárolására használnak.
A körsétát követően a Mester visszatért a nagyterembe, ahol a sangat meglepetésére és nagy örömére végigsétált a sorok közt, hogy minden jelenlévővel személyesen is találkozzon.
Este a LURDY Konferencia és Rendezvényközpontban a nemzetközi sangattal is találkozott. A mintegy ezerkétszáz résztvevőhöz szólva a Mester kiemelte, hogy az életünk legszebb együttlétei azok, amelyek spirituális szeretettől telítettek, és elősegítik a megújulásunkat, mert az isteni célunk felé vezető lépéseink ilyenkor felgyorsulnak. Ezután Sant Darshan Singh egyik versét idézve elmagyarázta, hogy a Mester fizikai jelenlétében töltött idő a tökéletes béke és boldogság állapotába juttat bennünket, amelyben megtapasztaljuk az Úr szeretetét. Ha ezt a szeretetet megosztjuk a környezetünkben mindenki mással is, ez békés, harmonikus és spirituálisan töltött légkört teremt. Ez felgyorsítja utazásunkat életünk végső célja, az Istennel való egység felé.
A magyar közösség ezután lenyűgöző bemutatót tartott a satsang csoportok fejlődéséről, áttekintést adva a sokrétű belső és külső tevékenységeikről.
Majd egy újabb kulturális program következett, amely során profi énekesek és zenészek fejezték ki mély szeretetüket a Mester iránt. A lelket mélyen megérintő bemutatókat hallhattunk. A gyönyörű, tiszta hangok, a melodikus dallamok, amelyek mély spirituális jelentést hordoztak, egészen különleges hangulatot teremtettek a Mester fizikai jelenlétében, aki még magasabb szintre emelte ezt a feltöltött légkört, amikor gyönyörű, egyedülálló hangján elkezdte énekelni az egyik dal hosszú refrénjét. Majd Darshan Mester verssorait idézte a terem légkörének lefestésére: „Sawan esővel telített felhői beborították a tavernát. A kupa körbe, körbe és körbe járt!”
Ennek a csodálatos estének a végén a Mester lehetőséget teremtett arra, hogy mindazok személyesen is találkozhattak Ővele, akik nem vettek részt a délutáni ashram avatón. Közben mindenki fürödhetett a Mester örömében és szeretetében.
2015. Június 20.
3. nap - Szeged
Sant Rajinder Singh magyarországi körútja harmadik napján Szegedre érkezett. Először 2002-ben járt ebben a városban, amikor felavatta az itteni satsang központot. Mialatt most a központ kertjében sétált, örült a szép virágoknak, és megjegyezte, hogy a kis csemeték, amelyeket 2002-ben ültetett, mára nagy fákká növekedtek.
A Mester arra buzdította a szegedi satsangiakat, hogy fordítsák a javukra a központ összes előnyét, sokat meditáljanak közösen, és támogassák egymást az Isteni Otthonunkba hazavezető úton. Azt kívánta: „Tapasztaljátok meg az Isteni Fényt a maga teljes ragyogásában, és sütkérezzetek a benső spirituális napfényben!” Majd megáldotta és szétosztotta a prashadot.
Ezt követően a Mester programja a Dugonics András Piarista Gimnáziumban folytatódott, ahol addigra a nagy tornatermet gyönyörűen feldíszített satsang hallá alakították át. A helyi koordinátor köszöntő szavai és a virágcsokrok átnyújtása után, Mata Rita Ji Guru Arjan Dev egy himnuszát adta elő, amely arról szólt, hogy Istent nem a külső rítusokban és rituálékban találjuk meg, hanem egy tökéletes Mester együttérzéséből és kegyéből, aki felfedi előttünk az örökkévalóság benső titkait.
A Mester a „Meditációval a benső békéért és örömért” című előadását azzal vezette be, hogy az emberiség örök idők óta keresi a békét, de ez hiábavaló igyekezet, ha a külső világban próbálunk rátalálni. Világos és egyszerű szavai szerint benső békesség nélkül nem létezhet külső béke. A béke velünk és nálunk kezdődik.
Hajlamosak vagyunk azt hinni, hogy csupán fizikai lények vagyunk, és a külső címkéinkkel azonosítjuk magunkat. Nem ismerjük fel, hogy nem a test, nem az elme vagy az intellektus az igazi valónk, mert valójában lelkek vagyunk. Akkor válunk igazán békéssé, amikor a lelkünkkel azonosulunk, és a testünk, az elménk, az intellektusunk korlátai fölé emelkedünk.
A lélek valódi állapota a félelemnélküliség, a békesség és a boldogság. Ha visszatérünk ehhez az eredeti állapotunkhoz, akkor az életünkből eltűnik a nyugtalanság. Ekkor válunk képessé a lelkünk boldog állapotának a megtapasztalására.
A szentek és misztikusok azért jönnek közénk, hogy emlékeztessenek minket a bennünk ragyogó Fény és a varázslatos Mennyei Muzsika hatalmas erejére. Ha teljes bizalommal Isten kezébe helyezzük magunkat, akkor Ő az életünk összes erőt próbáló helyzetén könnyedén túljuttat bennünket. Ha egy tökéletes Mester segítségével és vezetésével a fizikai érzékeink fölé emelkedünk, akkor megismerhetjük a tudatosság magasztos régióit, amelyek éteri finomságúak és szeretettel telítettek. Egyedül a bensőnkben lelhetünk rá a béke örök Forrására. Túl sokáig éltünk sötétségben, de ha a figyelmünket befelé összpontosítjuk, akkor az Isteni Fénybe merülten szárnyalhatunk a Teremtőnk felé.
A spirituális Mester ezután rövid meditációba helyezte a hallgatóságát, majd a benső titkaiba való szent beavatás ajándékát adományozta az új útkeresőknek. A résztvevők száma a szegedi találkozón is meghaladta az 1200-at.
Június 21.
4. nap - Budapest
Június 21-én, vasárnap Sant Rajinder Singh körutazása a Budapesti Kongresszusi Központban folytatódott. A „Lássuk meg a láthatatlant a meditációban!” című előadása sok új útkeresőt vonzott a modern épületbe, ahol egy hatalmas, 1700 férőhelyes előadóterem várta a közönséget.
Megérkezéskor Sant Rajinder Singh és Mata Rita Ji a helyi koordinátorok szeretetteljes üdvözlésében részesült, és gyönyörű virágcsokrokat kaptak ajándékba. Mata Rita Ji nyitotta meg a spirituális programot. Kabir Sahib egy himnuszát adta elő, amely arról szólt, hogy az igazi boldogság az Úr iránti odaadásból fakad.
A Mester arany háttérfüggöny előterében foglalt helyet, amelyet a magyar és az indiai zászló színeivel tettek még díszesebbé. A Mester örömmel nyugtázta, hogy immár negyedik alkalommal lehet vendég a csodálatos szépségű fővárosunkban. Majd arról beszélt, hogy manapság egyre többen keresik a válaszokat az élet nagy titkaira, ezért a szentek és misztikusok isteni küldetése az, hogy emlékezetünkbe idézik: Isten megismerése emberi születéssel kapott előjogunk. Napjainkban különösen intenzíven kutatják a tudósok a természet és a fizikai univerzum titkait, ám a teremtésről eddig megszerzett teljes tudásunkat mérlegelve, valójában még mindig nagyon keveset sikerült megtudnunk róla.
Az igazán fontos, a lényeg az, hogy lelkünk a Teremtő része. Ez élteti a testünket. A spirituális vagy harmadik szemünkkel megláthatjuk mindazt, ami a külső szemünkkel, a fizikai érzékeinkkel felfoghatatlan.
Amikor a mindenkori élő Mester kegyéből a belső szemünk kinyílik, nemcsak a lelkünk létéről szerezhetünk tapasztalatot, hanem nekivághatunk a belső utazásnak, hogy megismerjük a belső szinteket, amelyek a külső világunkkal egyidejűleg léteznek. A Harmóniák Harmóniája folyamatosan ott zeng a bensőnkben. Tanuljuk meg a figyelmünk visszavonását a külvilágból, összpontosítsuk Istenre! Ekkor személyes tapasztalatot tudunk szerezni az Isteni Fény- és Hangáradatról.
A Mester az előadása végén rövid meditációba helyezte a hallgatóságát, majd a szent beavatás ajándékát adományozta sok új útkeresőnek.
A budapesti gyermek satsangon nagy élvezettel csatlakozott a gyerekek énekéhez a Mester, és a következő isteni üzenetet hagyta rájuk:
Kedves Gyerekek!
Azt kívánom, hogy mindig halljátok a benső Muzsikát, és váljatok megvilágosodottá!
Ragyogó szeretettel
Sant Rajinder Singh
2015. június 21.
A Mester ezen az estén az európai Fiatal Felnőttek csoportjával is találkozott. Beszélt nekik a sok kihívásról és feszültségről, amit a fiatalok az életüknek ebben a fontos szakaszában átélnek. Azt tanácsolta, hogy építsék be a meditációt az életükbe, mert ennek segítségével jobban fogják tudni kezelni a nehéz helyzeteket. A meditáció erősíti a kapcsolatunkat a Mestererővel, ami sok további előnyt nyújt: az elme tisztaságát, érzelmi egyensúlyt, helyes döntéshozási képességet, és jobb koncentrációt. Ezek mind megkönnyítik az életünket. Ám a meditáció elsődlegesen spirituális célt szolgál – a lelkünk belemerülését a Lélekfelettibe. Maharaj Ji azt tanácsolta a fiataloknak, hogy ragadjanak meg minél több alkalmat a szevára, mások önzetlen szolgálatára, mert ez nemcsak az egyéni spirituális fejlődésük szempontjából előnyös, hanem a Missziónak is hasznos, mivel a fiatal generáció új képességekkel, készségekkel, újszerű megoldásokkal gazdagíthatja a közösséget.
Június 22.
5. nap - Veszprém
Hétfőn a Mester az ország egyik legősibb városába, Veszprémbe utazott. Kilenc satsang központ helyezkedik el ebben a régióban. A Mester és Mata Rita Ji a helyi satsangiak társaságában a városba megérkezése előtt a Kisfaludy sétányról megtekintette a Balatont, Közép-Európa legnagyobb tavát. A vendégek nagyon élvezték az eléjük táruló látványt. A Mester felhívta Rita Ji figyelmét, hogy különlegesen hullámzik a víz, pont úgy, mint a tengerek vize. Legközelebb szívesen hajózna egyet a Balatonon – jegyezte meg.
Az előadás helyszíne a Veszprémi Aréna volt, amely Európa legsikeresebb férfi kézilabdacsapatának, a sokszoros bajnok MKB Veszprém KC otthona.
Ezen a napon azonban a Mester spirituális programjára teljesen átformálódott a helyszín. Nagyon szépen kialakított, valóban ünnepi környezet várta az érdeklődőket. Az Arénában jóval ezer fölötti létszámú hallgatóság fogadására készültek fel.
A helyi koordinátor kedves üdvözletében kiemelte, hogy ez alkalommal a kút jött el a szomjazókhoz. A virágcsokor, valamint az üdvözlő kártya átnyújtásakor köszönetet mondott azért, hogy a Mester most először ezt a térséget is felkereste.
Mata Rita Ji a Satguru kegyéről és együttérzéséről szóló shabadot adott elő. A Mester a „Tapasztaljuk meg az örök boldogságot és az isteni szeretetet!” című előadása bevezetéseként arról beszélt, hogy számára milyen értelmet hordoz a város neve. A hindi nyelvben „prem” szeretetet jelent, és Ő örömmel jött el „a szeretet földjére.” Ezzel a megjegyzésével azonnal magával ragadta a helyi vendégek és a satsangiak szívét. A Mester azt kívánta, hogy ne csak a világi értelemben vett szeretetnek adjunk helyet magunkban, hanem mindenestül töltsön be bennünket az Isten iránti szeretet.
Ha együtt lehetünk a szeretteinkkel, ez boldoggá teszi az életünket. Ám az összes földi kapcsolatunkat valamilyen formában a függőségen kívül különféle elvárások is jellemzik. Isten szeretete viszont korlátlan és feltételek nélküli.
Ha a spirituális Mester megnyitja a benső szemünket, akkor a segítségével és a vezetésével a testi tudatosság fölé tudunk emelkedni. A spirituális utazás előfeltétele, hogy váljon uralkodó szenvedélyünkké Isten megismerése, legyen teljes az Isten iránti szeretetünk, minden figyelmünket Őneki adjuk. A rítusok, rituálék végzése, a különféle nagy erőfeszítéssel járó zarándoklatok sem juttathatnak el bennünket a bensőbe. Egyedül a meditáció révén érhetjük el még az életünk során Istent.
Őbelé vetett teljes bizalommal lássuk el a mindennapi életünk feladatait, éljünk etikusan, végezzük el napi rendszerességgel a spirituális gyakorlatainkat, legyen a szívünkben szeretet minden ember és Isten összes teremtménye iránt, szolgáljunk másokat önzetlenül, és célba fogunk jutni!
A rövid meditációt követő beavatáson a Mester sok új lelket vett a gondjaiba.
Június 23.
6. nap – Nyíregyháza
Magyarország különböző régióiban töltött öt varázslatos nap után, Sant Rajinder Singh megérkezett Nyíregyházára, a 2015-ös magyarországi út utolsó állomására. A Mester 2007-es ittlétekor avatta fel az itteni gyönyörű Rajinder Meditációs Központot.
A Nyíregyházi Főiskola színháztermében tartott előadás nagyon sok új érdeklődőt vonzott nemcsak Nyíregyházáról, hanem az egész régióból. A résztvevőknek csak egy része, mintegy 1200 fő fért el a nagy hallban, sokan kivetítőn nézték végig az előadást, akiket később a Mester személyesen is felkeresett.
A helyi satsang koordinátor szívélyes köszöntője után Mata Rita Ji egy himnuszt adott elő a Gurbaniból, a szikh szentírásból, amelyben az igazi útkereső szíve mélyéből fohászkodott a Mindenhatóhoz, hogy áldja meg őt a Naammal, és segítse őt abban, hogy odaadó tanítvánnyá tudjon válni.
A Mester a „Fedezzük fel a benső spirituális régiókat!" című előadását azzal vezette be, hogy a város nevében a „nyír" szócska hasonlít az angol „near" szóhoz, amelynek a jelentése „közel.” A Mester nagyon örült, hogy közel lehet hozzánk. A kegyes Mester, Sant Darshan Singh ezt a gondolatot így öntötte verssorokba:
Teljes bizonyossággal megtalálhatod Istent.
Csak annyit kell tenned:
Adj lendületet a lelkednek!
Isten közelebb van hozzád, mint a saját ütőered.
Az őszinte erőfeszítés és szeretet segít bennünket Isten megtalálásában – tette hozzá Mester. Majd kifejtette, hogy az emberek hiábavaló módon a külső világban keresik Istent, és megfeledkeztek arról, hogy Ő ott lakozik mindannyiunkban. Az öt érzékszervünk rabjai vagyunk, ami miatt a tudatosságunk az anyagból és illúzióból álló fizikai világra korlátozódik. De ahogy a távirányító segítségével választani tudunk a különböző TV csatornák közül, úgy a figyelmünket Isten csatornájára is ráhangolhatjuk, amely folyamatosan elérhető számunkra. Ezen a csatornán keresztül a spirituális Mester segítségével megtapasztalhatjuk az Isteni Fény- és Hangáradatot. Ő az, aki megnyitja a spirituális szemünket.
Isten megismerése nemcsak a szerencsés kevesek kiváltsága, hanem mindannyiunk születési előjoga. A kérdés csupán az, hogy hol tartjuk a figyelmünket. Legyen uralkodó szenvedélyünk Isten megtalálása! Annak érdekében, hogy fejlődni tudjunk a spirituális úton, fejlesszük ki magunkban az etikai értékeket, az őszinteséget, az erőszakmentességet, a tisztaságot, az alázatot, az együttérzést, a szeretetet, és szolgáljuk önzetlenül az embertársainkat!
E magával ragadó előadás zárásaként a Mester mindenkit biztosított afelől, hogy Isten Fénye ott ragyog bennünk, akár megtapasztaljuk, akár nem, ahogy a Nap is mindig süt, még a felhős napokon is. Meg kell szabadulnunk az elme, az anyag és az illúzió fátylaitól, és akkor meg tudjuk tapasztalni Isten Fényét magunkban. Az előadás közös meditációval zárult.
Ezután a Mester a magyarországi látogatása során immár ötödik alkalommal részesítette a szent beavatás ajándékában az útkeresőket itt, az ország keleti felében is.
Ahogy az út során minden alkalommal, Mester itt Nyíregyházán is időt szakított a gyerek satsang meglátogatására, ahol egy nagy fotóval lepték meg. A kép még a budapesti gyerek satsangon készült, ahogy a gyerekek körbeállták Mestert és Mata Rita Jit. A Mester aláírta a képet, és a következő gondolatot írta rá: „Ha a gyerekek elkezdenek meditálni, akkor a világ nyugodt, békés és örömteli hellyé válik. Azt kívánom, hogy az életetek során kerüljetek mindannyian egyre közelebb Istenhez!”
Mindazok a szerencsések, akik a Mester karavánjában bejárták az országot ezen a hat napon keresztül, megtapasztalhatták a folyamatos isteni kegyet és kincseket, amelyeket a Mester két kézzel szórt mindannyiunkra. Öt magával ragadó előadás, emlékezetes látogatások a különböző satsang központokban, spirituális mámorban töltött személyes találkozások Ővele, a felemelő kulturális programok és öt beavatás – ezek mind olyan programok voltak, amelyeken sok ezer új útkereső kerülhetett kapcsolatba az isteniséggel. Hála és köszönet a Mesternek, aki szüntelenül ontja ránk Isten szeretetét!
Június 24.
7. nap – Nyíregyháza
A Mester a magyarországi látogatásának a 7. napját különféle szabadidős rendezvények keretében a nemzetközi sangattal töltötte. A délelőtti és a kora délutáni színes programokra a Sóstói Kulturális Központban és Falumúzeumban rendezett piknik keretében került sor. A szabadtéri népművészeti múzeumban sokféle népi építészeti alkotást és az ősi hagyományokat őrző foglalkozásokat ismerhettek meg a vendégek.
A satsangi közösség rendkívül sokszínű kulturális műsorról és nagyon finom ennivalókról gondoskodott. A táncbemutatókat követő kedves invitálásnak a satsangiak nem tudtak ellenállni, és a táncosok közreműködésével fergeteges közös tánc következett.
Maharaj Ji és Mata Rita Ji egy szépen feldíszített, fehér sátortetővel fedett részen foglalt helyet. A Mester örömmel nyugtázta a vidám hangulatot és azt, hogy a szabadban lehetünk együtt. Isten alkotta meg ilyen gyönyörűnek a természeti környezetünket, amelyben meditálni is nagyon jó. A javaslatára közös meditáció következett, amely alatt finoman szitálni kezdett az eső, amely az élő Mester lábánál a kegyet szimbolizálta, amely kiáradt az egész sangatra.
Nagy sikert aratott a MediBall labdajáték bemutató, amelynek kiinduló helye éppen Nyíregyháza. A Mesternek annyira tetszett, hogy Ő maga is kipróbálta – nem akármilyen sikerrel. Később megjegyezte, hogy ez a játék nagyon alkalmas a koncentrációs képesség fejlesztésére. Majd újabb fergeteges táncbemutató következett.
Innen a Mester és Mata Rita Ji a Rajinder Meditációs Központba ment, amelyet 2007-ben avatott fel. Végigjárta az épületet, megtekintve az előző látogatása óta történt fejlesztéseket. Napi rendszerességgel folynak itt különféle helyi, regionális és országos spirituális programok, visszavonulások. A nagyterem 200 fős befogadóképességű. A Mestererő kegyéből és a satsang koordinátorok erőfeszítésének köszönhetően 2007 óta sok új satsang központ jött létre ebben a térségben.
A nagyszerű körút záró programjára a nagyon ízletes vacsorát követően a Nyíregyházi Főiskola színháztermében került sor. Először egy művészien összeállított videó bemutatón összegezték a nyíregyházi közösség és a központ működését, az elmúlt évek során elért eredményeket, és a Mester 2007-es látogatásának a kiemelkedő eseményeit felelevenítő képsorokat is láthattunk.
Ezt követően balett bemutató, gyermek-rajzfilm, a magyar zenei folklór egy gyöngyszeme, sodró lendületű népi tánc és hivatásos énekesek, zenészek műsora következett. A „Sach Khand Band”-nek a szeretetről, odaadásról és a Mester elkerülhetetlen elutazása miatti szomorúságról szóló dalaihoz a közönség is csatlakozott. Közben az Isteni Pohárnok a darshanjaiban fürösztötte a sangatot. A spirituális tavernában ezen az estén a hatalmas szeretettől kinyíltak a szívek, szárnyaltak a lelkek. A Mester és a tanítványa közötti szent szeretethez semmi sem hasonlítható.
Maharaj Ji zárásként azt mondta, hogy nagyon élvezte az egész körutat. Nagyra értékelte az egész program megszervezését, a szeretetet és az összes szevadár áldozatos munkáját, akik nyitott szívvel adtak, és fáradhatatlanul szolgáltak. Arról viszont soha ne feledkezzünk meg, hogy bármilyen sikert, eredményt érünk is el ebben a világban, azt a Mestertakács szövi meg, az a Mestererő munkájának a gyümölcse. Bármivel rendelkezünk, akármit érünk el az életben, az mind az Úr kegye.
A tortavágási ceremóniát követően a Mester lefordította Sant Darshan Singh egyik urdu nyelvű gázeljét, majd elénekelte azt. A költemény az igazi tanítvány odaadásáról szólt, arról, hogy a Mester pontosan tudja, hogy kinek a szívét tölti be teljesen a szeretet, ki szolgál úgy, hogy önmagát mindenestül alárendeli a vállalt feladatnak, és ki az, aki magamutogató, fontoskodó, mindig szem előtt akar lenni.
A Mester énekében is az Ő végtelen szeretete és a kegye fejeződött ki. Majd úgy hagyta el a termet, hogy mindenkit elértek szerető búcsúpillantásai.
Csak az Isteni Pohárnok képes megtölteni a vágyódó és szomjazó szíveket az Ő spirituális tavernájában az isteni szeretet édes elixírjével, de a magyar sangat egy új dimenzióval gazdagította ezt az édességet, mivel a külföldről érkezett testvéreket végig, az egész körút alatt fáradhatatlanul, teljes szívvel, nagyon készségesen és mindig mosollyal az ajkukon szolgálták. A szevadárok bizonyságot tettek arról, mekkora érték a szeretet, a barátság és az önzetlenség. Egyetlen alkalmat sem mulasztottak el, így minden látogató örömmel fogadottnak, kényelembe helyezettnek és szeretett személynek érezhette magát – így nyújtva ragyogó példát a szeretetre, amelyet a Mester testesít meg, és amelyre mindannyiunkat ösztönöz.
Ez a hét nap felejthetetlen emléke lesz mindazoknak, akik végigkövették a Mester karavánját Magyarországon. Egy ilyen út az emlékezetünkben tartja, hogy a Mester csak ad, ad és ad. A Mester most a fáklyáját tovább vitte Nyugat felé, de hátrahagyott egy hálatelt, odaadó és spirituálisan emelkedett magyar sangatot, amely kincsként fogja őrizni ennek a körútnak az összes emlékét, amely mindannyiunk számára, akik részesei lehettünk „a Kegy hét napja volt Magyarországon.”
„Te vagy az örökkévalóság üdvössége, az örök Bor, az isteni eksztázis, amely egyesíti az embert a Teremtőjével. Te vagy a mámorító pillantás, az életadó szem, a megnemesítő érintés, amely a halandókat halhatatlanná változtatja.”
-
E sorokat Sant Darshan Singh 1955 májusában írta, amikor Sant Kirpal Singh elindult az első világkörüli útjára. "